MindfulnessCON 2016 je za námi!

 

V sobotu 10. 12. se na půdě xPORT VŠE uskutečnil MindfulnessCON 2016. Historicky první konference na česko-slovenském území zaměřená na téma mindfulness. Celé akce se zúčastnilo více než 150 lidí a 15 zahraničních i českých lektorů. 

Program se skládal z 9 přednášek, 16 workshopů a závěrečné panelové diskuze. Cílem konference bylo především nabídnout účastníkům praktický a interaktivní program, a to jak v českém, tak i v anglickém jazyce. Přednáškové bloky byly zaměřeny na celkem 3 hlavní témata - mindfulness v organizacích, mindfulness ve vzdělávání a mindfulness a péči v institucích. Po celý den byla k dispozici výborná káva od Onesip Coffe a k obědu jsme si dali výborné indické menu od společnosti Deli Life. Akce proběhla v prostorách xPORT, což je podnikatelský akcelerátor komunity kolem Vysoké školy ekonomické. 

V roli přednášejících se představili jak významní zahraniční hosté, tak i většina významných českých lektorů, kteří se mindfulness seriózně věnují. Účastníci konference mohli vidět např. Kevina Hawkinse - zakladatele projektu Mind Well a poradce projektu Mindfulness in School. či Sylvii Salow - koučku, lektorku a autorku knih Find Yourself: Going Distance to Discover Your Meaning (2015) a Become the CEO of Your Mind (Prosinec 2016).

Organizátorem celé konference byl Mindfulness Club, což je organizace, která se stará o rozvoj povědomí o mindfulness v České republice a na Slovensku. Mezi hlavní aktivity patří organizace přednášek, workshopů, seminářů a konferencí, jako je právě MindfulnessCON. Důležitou aktivitou Mindfulness Clubu je program RMT (Relational Mindfulness Training), který vytvořil zakladatel klubu Marek Vich společně se svým kamarádem a spoluzakladatelem klubu Honzou Burianem. Program se zaměřuje na rozvoj mindfulness ve vztazích a jeho cílem je vytvářet kvalitnější mezilidské vztahy a tím i lépe zvládat jednotlivé situace doma i v práci. Více informací o klubu naleznete na jeho webových stránkách www.mindfulnessclub.cz.

Nakonec jsme pro Vás ještě vyzpovídali Event Managera Mindfulness Clubu i celé konference MindfulnessCON Ondřeje Krejčího, který nám zodpověděl několik otázek. 

Ahoj Ondro, díky, že sis našel čas na rozhovor a že nám zodpovíš několik otázek ohledně právě skončeného MindfulnessCON 2016. 

Jak vůbec vznikl nápad konferenci uspořádat?
MindfulnessCON 2016 byla naše vůbec první konference a zorganizovat ji už teď na podzim nás napadlo asi měsíc před začátkem akce. V tu chvíli jsme ale vůbec nevěděli, zda to lidi bude zajímat, zda stihneme zařídit řečníky a prostory a zda se nám především podaří na konferenci vytvořit takové prostředí a atmosféru, která v lidech zůstane i dlouho po konferenci. Zájem nás ale nakonec příjemně překvapil a tak jsme posléze museli řešit jen to, jak účastníky konference nezklamat .

A jak nakonec konferenci hodnotíš?
Myslím si, že můžeme být pyšní na to, jak konference proběhla. Všichni členové týmu do toho dali hodně a ještě jednou bych jim chtěl poděkovat za to, že do toho dali své srdce. Bylo vidět, že všichni společně kopeme za jeden tým a že chceme být s konferencí hlavně sami spokojeni. Což nakonec jsme a reakce jak účastníků, tak i lektorů, nám daly za pravdu.

Co vůbec konference lidem podle tebe přinesla?
Myslím si, že jim především dala možnost se blíže seznámit s tím, o čem všem může mindfulness být a ukázala lidem cestu, jakou se mohou, ale i nemusí, ubírat. Měli možnost navštívit celkem 16 inspirativních workshopů a 9 přednášek a věřím, že každý si na konferenci našel to své.

Jaké plány jsou do budoucna s konferencí i s klubem?
V současné době přemýšlíme o tom, co všem nabídnout dále. Samozřejmě chceme pokračovat v započaté tradici a tato konference nebyla určitě poslední. Zároveň ale přemýšlíme o tom, jaké další věci (a třeba i konkrétně zaměřené) chceme lidem nabídnout. Ale to se nechte překvapit. Plány máme velké a určitě se je na co těšit . Vedle pořádání konferencí a podobných akcí bychom chtěli také posílit neformální setkání a budování komunity, což byl i hlavní důvod, proč Mindfulness Club vznikl.

Závěrem bych chtěl ještě poděkovat všem účastníkům konference a také lektorům, kteří s námi nastoupili do stejného vlaku . Bez Vás všech by to nešlo a jsem rád, že jste u zrodu s námi!

Také děkuji, díky a ať se ti daří. 

 

Autor: 
David Zoubek