Osmitýdenní kurz mindfulness (Marek Vich)

Přejít k registraci

Chcete se naučit lépe zvládat stres, získat větší nadhled v mezilidských vztazích, nebo zlepšit své komunikační dovednosti?

Zveme Vás na účast v 8-týdenním výcviku programu Relational Mindfulness Training (RMT), který se zaměřuje na rozvoj mindfulness (schopnosti jasněji vnímat události v přítomném okamžiku) v komunikaci a interakci s druhými lidmi.

Náš program je navržen tak, aby Vám pomohl stát se sebevědomějším, stabilnějším a pozornějším člověkem ve společnosti.

RMT je také prvním úspěšně vědecky ověřeným mindfulness programem v ČR. Výzkum na Katedře psychologie VŠE v Praze ukazal, že již po dvou měsících účasti v RMT můžete dosáhnout výrazného snížení stresu, zlepšení pozornosti i empatie a rozvinutí komunikačních dovedností. Více informací o výzkumu a referencích účastníků naleznete níže.

Skupina je omezena na 16 lidí. Pro přihlášení na seminář stačí vyplnit formulář níže.

Obratem Vám zašleme informace k registraci.

Těšíme se na Vás

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

CO MŮŽETE OČEKÁVAT

Během výcviku si osvojíte řadu technik, které Vám umožní lépe odhadnout druhé lidi, posílit své prezentační dovednosti a rozvinout schopnost dávat i přijímat zpětnou vazbu. Pokud jste spíše introvertní typ, účast v RMT Vám pomůže překonat nepohodu při mezilidské komunikaci a cítit více sebedůvěry při vystupování na veřejnosti. Pokud se považujete za extroverta, účast v programu Vám pomůže lépe vnímat druhé a překonat potřebu neustále mluvit.

Většina cvičení probíhá ve dvojicích, kde se pomocí řízeného dialogu naučíte lépe naslouchat ostatním a vyjadřovat své aktuální myšlenky, pocity i potřeby. Osvojíte si také hlavní individuální praxe mindfulness, které Vám pomohou rozvinout Vaši bdělost a zklidnění.

Výcvik v sobě zahrnuje 8 pravidelných týdenních setkání (8 x 2h) a jeden celodenní sobotní seminář (6 h). Každá hodina je zaměřena na představení nové metody, kterou pak budete moci za pomocí doprovodných nahrávek i instrukcí ihned zavést do svého každodenního režimu. Na začátku výcviku také obdržíte pracovní skripta. Po úspěšném absolventi výcviku obdržíte certifikát o absolvování. 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

PROGRAM KURZU:

1. týden: Úvod do mindfulness a RMT: Co je individuální mindfulness a co je mindfulness ve vztazích? Jak spolu souvisí? Jak mohu využít druhé lidi k rozvoji své všímavosti? Jak lépe naslouchat druhým lidem?

2. týden: Tělo, Rekapitulace & Vděčnost: Jak mohu účinně zvládat stres a rozvinout svůj nadhled v každodenních situacích?

3. týden: Přátelství k sobě: Jak se mohu efektivně použit ze svých neúspěchů? Jak se mohu sám/a sobě stát větším přítelem? Jak překonat svého vnitřního kritika?

4. týden: Přátelství k druhým: Jak lépe porozumět druhým lidem? Jak se účinně vyrovnat s nepříjemnými lidmi? Jak rozvinout zdravou míru empatie?

5. týden: Překonávání napětí ve společnosti: Jak se cítit více uvolněně a svobodně v přítomnosti druhých lidí?

6. týden: Uvědomění silných & slabých stránek: Jak rozvinout zdravé sebevědomí? Jak využít své slabiny k růstu? Jak zlepšit své prezentační dovednosti?

7. týden: Rozvoj blízkosti: Jak lépe pochopit situaci druhých lidí? Jak více rozvinout svoji empatii? Jak se lépe cítit ve společnosti?

8. týden: Jak udržet praxi mindfulness živou ve svém životě? Jak se připravit na nenáročně životní situace?

Sobotní seminář (26. 5.): Opakování cvičení + praxe zvládání strachu)

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

RMT a VÝZKUM

Rozvoj RMT je od svého začátku úzce spojen s vědeckým výzkumem na půdě VŠE v Praze. Výsledky dvou doposud realizovaných studií ukazují, že účast v RMT pomáhá výrazně snížit stress a vede ke zlepšení mindfulness, empatie, vnímaného štěstí, leadershipu a schopností psychicky se vypořádávat s náročnými situacemi.

Upravená verze tohoto programu je také akreditovaným kurzem "Mindfulness v Manažerské" praxi na VŠE v Praze.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

INFORMACE O LEKTOROVI: Ing. Marek Vich

Zakladatel Mindfulness Clubu a spoluautor programu Relational Mindfulness Training (RMT). Mindfulness je pro něj především osobní zálibou, které se intenzivně věnuje na každodenní bázi. Pravidelně navštěvuje školení a meditační ústranní v ČR i v zahraničí. Absolvoval 9 dní terapie tmou. V oblasti mindfulness se také věnuje vědeckému výzkumu na katedře psychologie VŠE a působí jako asistent na kadedře managementu VŠE. Zabývá se také psychoterapií, v současné době podstupuje psychodynamický výcvik. Pravidelně pořádá workshopy a semináře pro odbornou i neodbornou veřejnost.

„Mindfulness je pro mě cesta, jak pomáhat sobě i ostatním žít více naplno a svobodněji. Život nám nemusí tolik utíkat mezi prsty, pokud se naučíme vnímat každý okamžik. Ostatní lidé pro nás nemusí být takovou záhadou a problémem, pokud se jim naučíme opravdu naslouchat. Já sám ve skutečnosti nikomu nepomáhám, pouze vytvářím podmínky a předávám nástroje, díky kterým si každý může pomoci sám.“

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

TERMÍNY A PODMÍNKY ÚČASTI

Termín konání týdenních setkání: Vždy je středu (od 18. 4. do 6. 6. 2018) 18:30 – 20:30

Místo konání: V centru Prahy (konkrétní místo ještě bude upřesněno)

Termín konání víkendového setkání: Sobota 26. 5.  9:00 – 16:00

Místo konání: Vila Flóra (Vila Flóra - Vlašimská 13, Praha 10, 101 00)

 

Výše příspěvku na seminář:

Základní: 5.800 Kč

Zlevněný (studenti, matky samoživitelky, důchodci): 3.800 Kč

Absolventi výcviku (kteří již programem jednou prošli a rádi by si ho zopakovali): 2.400 Kč

Skupina je omezena na 16 lidí. Pro přihlášení na seminář stačí vyplnit formulář níže.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

REFERENCE OD ABSOLVENTŮ PROGRAMU

„Kurz RMT mě naučil více se soustředit na sebe a zároveň si lépe všímat všeho, co se kolem nás i v nás děje. Zlepšil mé vztahy jak v pracovním, tak v osobním životě a hlavně ukázal, proč a jak žít v přítomnosti.“

Ondřej, Manažer

 

„Kurz mě naučil všímat si vlastních pocitů a interakce s lidmi. Díky pravidelnému cvičení se postupně zlepšila moje pozornost. Začal jsem si všímat věcí, které jsem před tím přehlížel. Naučil jsem se lépe komunikovat s lidmi, což mi jako introvertovi občas činilo problémy. V neposlední řadě se na kurzu seznámil se spoustou zajímavých lidí, vyslechl jejich příběhy a uvědomil si, že všichni občas čelíme podobným problémům.“

Stanislav, Projektový Manažer

 

„Kurz RMT mi v dnešní uspěchané době neskutečně otevřel oči. Zastavit se na chvíli, zamyslet se nad přítomností, kterou většina z nás běžně opomíjí, byla neskutečná krása a přinesla mi jiný rozměr pohledu na denní "všednost". Ranní kurzy byly jednoznačným nábojem do nového dne. Každý by si měl projít tímto základním kurzem, který nás dokáže vrátit do přítomnosti a pomůže nám lépe vnímat a naslouchat sobě samému a okolí.“

Ivana, Studentka

 

"Kurz Mindfulness byla nová, pozitivní a hlavně silná zkušenost. Ranním kurzům od 7h jsem nedával velké naděje, protože si rád přispím. Nicméně když byl den s ranním RMT, tak jsem vždy vyrazil, protože jsem věděl, že mi to úžasně nakopne den. Osobní rozvoj mě baví obecně a RMT kurz byl skutečně intenzivní - v tom jak naplno prožívat současnost, uvědomovat si věci tady a teď. Nechodit s hlavou plnou starostí, kdy se proberete v pátek a ani nevíte, co se celý týden dělo. I když se některá cvičení někdy mohou zdát zvláštní, tak doporučuji vydržet :)"

Libor, Digitální Markeťák

 

„To nejdůležitější, co jsem si z kurzu odnesla, je síla okamžiku. Nikdy jsem si neuvědomovala, jak člověku může být krásně jen proto, že se na někoho usmějete a on vám úsměv opětuje, že když se opravdu soustředíte na to, co vám druhý říká, jste schopni si daleko víc porozumět, že když se člověku díváte do očí, pochopíte mnohem víc, než když zároveň chatujete s někým jiným.“

Lucie, Studentka

 

„Kurz mi dal opravdu hodně. Díky němu jsem se stala klidnější a dokáži brát věci více s nadhledem. V komunikaci se snažím byt vždy maximálně přítomna a pochopit, proč se dotyčná osoba chová určitým způsobem. Jsem si vědoma i toho, že jsou stále chvíle, kdy přemýšlím nad minulosti nebo budoucnosti a neprožívám tolik to, co se právě odehrává. Věřím ale, ze to bude jen a jen lepší. Seminář všem moc doporučuji.“

Kristýna, Studentka

 

Přihlášení na seminář