Otevřený workshop mindfulness (Jaroslav Chýle)

Přejít k registraci

Srdečně vás zveme na další otevřený workshop mindfulness (všímavosti).

Naším hostem bude Jaroslav Chýle, kvalifikovaný lektor nejznámějšího a vědecky nejprobádanějšího programu všímavosti "Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR)." Setkání bude věnováno představení základních technik tohoto programu.

Vstupné je zdarma. Doporučujeme Vám však včasnou registraci pro zajištění místa.

Těšíme se na Vás.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼S KÝM?

Jaroslav se jako první v ČR stal kvalifikovaným lektorem programu Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR), přímo pod vedením samotných autorů programu v Centru pro mindfulness na lékařské fakultě Univerzity of Massachusetts. Dlouhodobě se věnuje józe, meditační praxi, studiu a výzkumu MBSR a dalších intervencí založených na tréninku mindfulness. Pravidelně pořádá osmitýdenní kurzy pro širokou veřejnost. Více o Jardovi: http://www.mbsr.cz/

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼O ČEM TO BUDE?

MBSR je vědecky nejprobádanějším programem založeným na všímavosti nejen v oblasti zvládání stresu. Během workshopu budete mít možnost poznat jeho základní techniky. Vyzkoušíte si praxe všímavosti k dechu, jógy a body-scanu. Bude také prostor pro otázky a odpovědi. MBSR můžete znát z knihy jeho autora Jona Kabat-Zinna, "Život samá pohroma", která vyšla loni v češtině.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼CO TO JE MINDFULNESS?

Mindfulness, neboli všímavost můžeme definovat jako schopnost jasněji vnímat a uvědomovat si události v přítomném okamžiku. Narůstající počet vědeckých studií uvádí všímavost ako účinnou cestu pro zvládání stresových situací, zlepšení procesu učení, posílení imunity organizmu a zvýšení kreativity.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼KDY A KDE?

Skautský institut (Staroměstské náměstí 4, 110 00 Praha 1 )

Pátek 8. 12. 2017 v 18:30

Vstupné je zdarma. Doporučujeme Vám však včasnou registraci pro zajištění místa.

 
1 Start 2 Complete

Registrace na akci