Videa

Představení vědeckého výzkumu programu Relational Mindfulness Training na ECP 2017 (Marek Vich)

Marek Vich přednesl vědecký příspěvek na známé vědecké konferenci "European Congress of Psychology 2017" v Amsterdamu (13.7.2017). Během své prezentace představil výsledky dvou studií, které zkoumaly účinky programu Relational Mindfulness Training (RMT). 

Více informací o konferenci ECP 2017 naleznete zde:
https://psychologycongress.eu/2017/

Ending panel discussion at MindfulnessCON 2016

Final part of the program at the first mindfulness conference in the Czech Republic, the MindfulnessCON 2016 that took place 10. 12. 2016.

We had the opportunity to engage in nice discussion with mindfulness teachers. From the left: Sylvia Salow, Jan Burian, Jana Kyriakou, Marek Vich, Amy Burke, Jaroslav Chýle and Kevin Hawkins. 

MindfulnessCON 2016: Sex, Drugs & Mindfulness (Katarzyna Korda Jedzoková)

Katarzyna je zkušenou lektorkou mindfulness. Pravidelně pořádá kurzy pro širokou veřejnost a jako psychoterapeutka pomáhá lidem léčit závilosti. Do své práce ráda začleňuje terapii dobrodružstvím, prožitkové techniky a práci s tělem.
 

MindfulnessCON 2016: Mindfulness v motolské nemocnici (Jaroslav Chýle)

Jaroslav Chýle v roce 2016 úspěšně aplikoval nejznámější mindfulness program MBSR v motolské nemocnici a zrealizoval také první výzkum tohoto typu v nemocničním prostředí v ČR.
 

Mindfulness and Comtemplative Career Planning (Amy Burke)

Amy Burke je zkušenou lektorkou mindfulness a specialistkou na kariérové poradenství. Během své přednášky se Amy podělila o své zkušenosti a představila techniky programu “Designing Your Life” (http://designingyour.life/), který je populární součástí kariérového poradenství na Standfordské univerzitě.  Akce proběhla 15. 3. 2017 na půdě VŠE v Praze.

Jak zvládat stres pomocí Mindfulness (Marek Vich)

Důležité jednání, zkouška, nedokončení úkoly, či nepříjemný kolega nebo klient - to vše nás občas dostává pod tlak a zabraňuje nám to zdravě fungovat.  Marek Vich se 8. 3. 2017 na VŠE v Praze podělil o praktické metody zvládání stresu, které můžete využít ve Vašem každodenním životě.

MindfulnessCON 2016: Mindfulness ve školách (Monika Stehlíková)

Známá lektorka Monika Stehlíková se podělila o své zkušenosti s rozvojem Mindfulness na českých školách. 
 

MindfulnessCON 2016: Mindful Leadership in Educational Organisations (Jeff Bueher)

Jeff Buehler působí jako zástupce ředitele Prague College a dlouhodobě se věnuje meditační praxi na denní bázi. Během své přednášky nám osvělil, jak uplatňuje principy mindfulness a nenásilné komunikace v rámci rozvoje Prague College. 
 

MindfulnessCON 2016: Mindfulness and Yoga in School Settings (Bethany Butzler)

Bethany Butzer, Ph.D. se podělila o své zkušenosti z výuky a výzkumu jógy na školách, a představila nám nejnovější trendy z této oblasti. 
 

MindfulnessCON 2016: Mindfulness v organizacích (Ivo Půda)

Ivo Půda, Ph.D. se podělil o své zkušenosti s využíváním praxe mindfulness při vedení lidí a zvládní stresových situací v České Spořitelně a.s., kde působí na pozici Head of People and Organization Development.