Víkendový kurz mindfulness (RMT)

Přejít k registraci

Srdečně vás zveme na víkendový seminář programu Relational Mindfulness Training (RMT), který proběhne 1. – 2. 7. 2017 ve Vile Flóra.

RMT se zaměřuje na rozvoj mindfulness (schopnosti jasněji vnímat události v přítomném okamžiku) přímo v interakci s ostatními lidmi. Během víkendu se můžete naučit lépe naslouchat i porozumět ostatním lidem, snadněji zvládat stresové situace a cítit více nadhledu v každodenních situacích.

Program RMT je postaven na vědeckém výzkumu na Katedře psychologie VŠE v Praze. Výsledky dvou doposud realizovaných studií ukazují, že účast v RMT pomáhá snížit stres, zlepšit pozornost a rozviji empatii i leadershipové dovednosti.

Skupina je omezena na 14 lidí. Pro přihlášení na seminář stačí vyplnit formulář níže.

======================================================

CO MŮŽETE OČEKÁVAT:

Během víkendu si ukážeme, jak lépe odhadnout druhé lidi, posílit své prezentační dovednosti, jasněji se vyjádřit své myšlenky a potřeby, efektivněji vyjednávat, a budeme se učit dávat i přijímat zpětnou vazbu. Pokud jste spíše introvertní typ, účast v RMT Vám pomůže překonat nepohodu při mezilidské komunikaci a cítit více sebedůvěry při vystupování na veřejnosti. Pokud se považujete za extroverta, naše metody Vám pomohou lépe vnímat druhé a překonat potřebu neustále mluvit.

Většina cvičení probíhá ve dvojicích, kde se pomocí řízeného dialogu budeme učit naučíte lépe naslouchat ostatním a vyjadřovat své aktuální myšlenky, pocity i potřeby. Cvičení ve dvojicích budou pravidelně prokládána individuálními relaxačními a koncentračními cvičeními pro posílení Vaší bdělosti.

Dvoudenní program bude probíhat vždy od 9:30 do 17:30. Součástí programu bude přestávka na oběd, který bude uspořádán osvědčenou formou společného pikniku. Drobné občerstvení bude k dispozici po celou dobu trvání akce.

Po skončení semináře obdržíte dokument se radami a instrukcemi pro Vaši další praxi mindfulness, včetně nahrávek všech probraných praxí.

======================================================

INFORMACE O LEKTOROVI: Ing. Marek Vich

Zakladatel Mindfulness Clubu a spoluautor programu Relational Mindfulness Training (RMT). Mindfulness je pro něj především osobní zálibou, které se intenzivně věnuje na každodenní bázi (1 – 3 hodiny praxe). Pravidelně navštěvuje školení a meditační ústranní v ČR i zahraničí. Absolvoval 9 dní terapie tmou. V oblasti mindfulness se také věnuje vědeckému výzkumu na katedře psychologie VŠE v Praze a každoročně vystupuje na prestižních zahraničních konferencích (Europen Congress of Psychology, Mind & Life Summer Research Institute). Zabývá se také psychoterapií, v současné době podstupuje výcvik terapie Sur. Pravidelně pořádá workshopy a semináře pro odbornou i neodbornou veřejnost.

„Mindfulness je pro mě cesta, jak pomáhat sobě i ostatním žít více naplno a svobodněji. Život nám nemusí tolik utíkat mezi prsty, pokud se naučíme vnímat každý okamžik. Ostatní lidé pro nás nemusí být takovou záhadou a problémem, pokud se jim naučíme opravdu naslouchat. Já sám ve skutečnosti nikomu nepomáhám, pouze vytvářím podmínky a předávám nástroje, díky kterým si každý může pomoci sám.“

======================================================

TERMÍNY A PODMÍNKY ÚČASTI:

Termín konání: Sobota 1. 7. – Neděle 2. 7.

Časový harmonogram v oba dny:

9.30 – 12.30 Dopolední program

12.30 – 14.00 Přestávka na oběd

14.00 – 17.30 Odpolední program

Místo konání: Vila Flóra - Vlašimská 13, Praha 10, 101 00

 

Výše příspěvku na seminář:

Základní: 2.800 Kč

Zlevněný (studenti, matky samoživitelky, důchodci, nezaměstnaní): 1.600 Kč

Absolventi RMT výcviku (kteří již programem jednou prošli a rádi by si ho zopakovali): 1.200 Kč

Skupina je omezena na 14 lidí. Pro přihlášení na seminář stačí vyplnit formulář níže, obratem Vám zašleme informace k registraci:

======================================================

REFERENCE OD ABSOLVENTŮ PROGRAMU RMT

„Kurz RMT mě naučil více se soustředit na sebe a zároveň si lépe všímat všeho, co se kolem nás i v nás děje. Zlepšil mé vztahy jak v pracovním, tak v osobním životě a hlavně ukázal, proč a jak žít v přítomnosti.“

Ondřej, 30 let, Manažer

„Kurz mě naučil všímat si vlastních pocitů a interakce s lidmi. Díky pravidelnému cvičení se postupně zlepšila moje pozornost. Začal jsem si všímat věcí, které jsem před tím přehlížel. Naučil jsem se lépe komunikovat s lidmi, což mi jako introvertovi občas činilo problémy. V neposlední řadě se na kurzu seznámil se spoustou zajímavých lidí, vyslechl jejich příběhy a uvědomil si, že všichni občas čelíme podobným problémům.“

Stanislav, 26 let, Project Manager

„Kurz RMT mi v dnešní uspěchané době neskutečně otevřel oči. Zastavit se na chvíli, zamyslet se nad přítomností, kterou většina z nás běžně opomíjí, byla neskutečná krása a přinesla mi jiný rozměr pohledu na denní "všednost". Ranní kurzy byly jednoznačným nábojem do nového dne. Každý by si měl projít tímto základním kurzem, který nás dokáže vrátit do přítomnosti a pomůže nám lépe vnímat a naslouchat sobě samému a okolí.“

Ivana, 25 let, Studentka

"Kurz Mindfulness byla nová, pozitivní a hlavně silná zkušenost. Ranním kurzům od 7h jsem nedával velké naděje, protože si rád přispím. Nicméně když byl den s ranním RMT, tak jsem vždy vyrazil, protože jsem věděl, že mi to úžasně nakopne den. Osobní rozvoj mě baví obecně a RMT kurz byl skutečně intenzivní - v tom jak naplno prožívat současnost, uvědomovat si věci tady a teď. Nechodit s hlavou plnou starostí, kdy se proberete v pátek a ani nevíte, co se celý týden dělo. I když se některá cvičení někdy mohou zdát zvláštní, tak doporučuji vydržet :)"

Libor, 27 let, Digitální Markeťák

„To nejdůležitější, co jsem si z kurzu odnesla, je síla okamžiku. Nikdy jsem si neuvědomovala, jak člověku může být krásně jen proto, že se na někoho usmějete a on vám úsměv opětuje, že když se opravdu soustředíte na to, co vám druhý říká, jste schopni si daleko víc porozumět, že když se člověku díváte do očí, pochopíte mnohem víc, než když zároveň chatujete s někým jiným.“

Lucie, 21 let, studentka

„Kurz mi dal opravdu hodně. Díky němu jsem se stala klidnější a dokáži brát věci více s nadhledem. V komunikaci se snažím byt vždy maximálně přítomna a pochopit, proč se dotyčná osoba chová určitým způsobem. Jsem si vědoma i toho, že jsou stále chvíle, kdy přemýšlím nad minulosti nebo budoucnosti a neprožívám tolik to, co se právě odehrává. Věřím ale, ze to bude jen a jen lepší. Seminář všem moc doporučuji.“

Kristýna, 26 let,

 
1 Start 2 Complete

Přihlášení na seminář