LASkon 2018: Konference Laskavosti

Přejít k registraci

Srdečně Vás zveme na naši první konferenci laskavosti – LASkon 2018, která proběhne v úterý 13.11. od 18:00 v rámci Mezinárodního dne laskavosti.

Rozvoj laskavosti nachází v posledních letech respektované místo ve firmách, školách, zdravotnictví, veřejných službách i ve vědě. Proto jsme jako téma zvolili „Laskavost je Síla.“ Naši řečníci Vám ukážou, že laskavost je doménou silných lidí, pevného zdraví a úspěšné spolupráce. Můžete se těšit na Jana Vojáčka (lékař), Filipa Morávka (laskavý podnikatel a manažer), Kami Dvořákovou (lektorka a výzkumnice laskavosti), Zdeňka Bohuslava (laskavý manažer), Jiřího Kleina (laskavý ředitel městské policie), Zuzzi Husarovou (mezinárodní koučka a lektorka všímavosti) a Jan Buriana (lektor laskavosti a všímavosti). Celý večer budou moderovat Marcela Roflíková a Marek Vich, taktéž lektoři laskavosti a všímavosti. Medailónky účinkujících naleznete níže.

Našim cílem je ukázat Vám jak Laskavost může vnést sílu i do Vašeho života.

Akce proběhne od 18:00 do 22:00 v DUP39 na Národní třídě. Kapacita je omezena na 250 účastníků. Cena vstupného je 380 Kč. Zisk z konference půjde na podporu neziskové společnosti Dětské krizové centrum.

Neváhejte se registrovat prostřednictvím formuláře na konci této stránky.

Akci pořádáme ve spolupráci s Český mindfulness institut. Mezi naše další partnery patří #laskavec Nadace Karla JanečkaNadační fond pro rozvoj plného vědomíMy RefreshMISE HERoGo FreedomDětské krizové centrum, , Vnitřní prostorno stress careS láskou EMILYMandalimeLemniskátaMojePlacky a Perkman.cz. Na akci také proběhne výstava Neli Darshá a jejího projektu Darshaart. Všem partnerům tímto srdečně děkujeme. 

Akci pořádáme ve spolupráci s Český mindfulness institut. Mezi naše další partnery patří #laskavec Nadace Karla Janečka, Nadační fond pro rozvoj plného vědomí, My Refresh, MISE HERo, Go Freedom, Dětské krizové centrum, Vnitřní prostor, no stress care, S láskou EMILY, Mandalime, Lemniskáta - život bez bariér, o.p.s, MojePlacky a Perkman.cz. Na akci také proběhne výstava Neli Darshá a jejího projektu Darshaart. Všem partnerům tímto srdečně děkujeme.

Těšíme se na Vás.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

ÚČINKUJÍCÍ:

MUDr. JAN VOJÁČEK, CFMP

Honza je klasicky studovaný lékař, jeho vášní je však hledání cest ke zdraví, nikoliv pouze léčení následků. Proto se stal praktikem tzv. funkční medicíny. Aplikuje nejnovější vědecké poznatky o fungování organismu do kontextu životního příběhu každého klienta za účelem najít společně cestu zpět ke zdraví.

Umění být zdravý a šťastný i díky laskavosti.

„Být zdravý neznamená pouze „nebýt nemocný“, zdraví je něco mnohem víc. Naše chování v sociálním prostředí významně ovlivňuje fyziologické mechanismy udržující zdraví. Může tedy laskavost přispět k tomu být zdráv?“

Více o Honzovi a jeho projektech:

https://ifmv.cz/

http://endala.cz/cs/home/

http://jogovna.cz/

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

FILIP MORÁVEK

Filip je úspěšný podnikatel, který své znalosti, kontakty a finance získané během budování své firmy využil k založení Nadačního fondu pro rozvoj plného vědomí. Skrze tento fond usiluje o rozšíření jógy a mindfulness i mezi lidmi ze znevýhodněných skupin. Mimo jiné také působí jako CEO Easy software.

Laskavost a mýty o nouzi a nedostatku

Dozvíte se, jak falešné představy omezují naši schopnost být laskavý ke svému okolí.

Více o Filipových aktivitách:

www.plnevedomi.cz

www.easyproject.cz

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

KAMILA DVOŘÁKOVÁ, Ph.D.

Kami je vývojová psycholožka a věnuje se projektům zaměřeným na podporu psychického zdraví a duševní pohody. Po 10 letech studia a práce v USA se rozhodla vrátit zpátky do Čech a rozvíjet zde zájem o kvalitní preventivní programy ve vzdělávání a dalších společensky významných profesích. Svůj pracovní domov našla na Karlově Univerzitě a Národním ústavu duševního zdraví, kde nyní pracuje na přípravě výzkumně podložených psychosociálních programů pro děti i učitele základních škol.

V (sebe)laskavosti je zdroj naší síly: Rozvíjení pocitu vnitřního bezpečí

Jaké by to bylo, kdybyste na chvíli sami sebe přijali přesně takoví, jací jste? Na chvíli byste se nemuseli trápit tím, že byste měli trochu zhubnout, nebo být svalnatější, nebo mít víc přátel na Facebooku, nebo být chytřejší či vtipnější, nebo mít lepší práci a vydělávat víc peněz. Je možné, že to, co opravdu chceme, je prostě být v pohodě s tím, co máme a jací jsme? Je zajímavé, že z tohoto místa všímavosti, klidu a sebepřijetí se naše činy a jakékoliv změny mohou odehrávat více přirozeně, s větším dopadem, a s větší laskavostí k sobě i k lidem kolem nás.

Více o Kamče:

http://www.nudz.cz/pracovnik/?id=909

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZDENĚK BOHUSLAV

Zdeněk je  „povzbuzovač“, tedy ten, který lidi kolem sebe povzbuzuje. Za většinou jeho činností (psaní, pořádání workshopů, konzultace, naslouchání a rozhovory, civilně pojaté křesťanské kněžství) stojí snaha o povzbuzení ostatních. Povzbuzením má na mysli zejména touhu po naplněném životě a po vědomém prožívání každého dne. Vždy si přeje, aby za ním zbyl stejný výsledek práce – aby lidé byli na světě rádi a měli dost sil k prožívání vlastního života s vděčností a radostí.

Síla laskavosti ve firemní kultuře

„Rád bych se podělil o postřehy a zkušenosti se zaváděním prvků laskavosti do fungování běžné komerční firmy, která se vydala směrem ke štěstí v práci. Byl jsem u toho a pomáhal i sledoval z první linie. Nabídnu drobné změny, které můžete vyzkoušet třeba i ve firmě, se kterou spojujete svůj životní příběh vy.“

Více z Zdeňkovi a jeho projektech:

www.povzbuzovac.cz

www.coolcentra.cz

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

JIŘÍ KLEIN

Jiří vystudoval HR management, přes 20 let se pohyboval na manažerských pozicích u Policie ČR a 2 roky působil jako personální manažer ve svobodné firmě REC Group s.r.o. V současné době působí jako ředitel městské policie v Novém Jičíně, v rámci které rozvíjí principy laskavosti a svobodné firmy. Miluje svoji rodinu, vysoké hory, fotografování, běhání a chalupaření na milované roubence v Beskydech.

Taková jiná městská policie

„V Novém Jičíně jdeme novou cestou, která se vyznačuje odklonem od represe k prevenci. Strážníci vyhledávají příležitosti, jak občanům pomáhat, jak řešit jejich každodenní problémy a starosti. Vnímání takové služby je zásadně pozitivnější na rozdíl od jiných měst.  Strážníci jsou v řadě oblasti svobodní a mohou sami navrhovat řešení, přičemž ve většině případů spolupracují s dotčenými občany. Dává nám to smysl.“

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZUZZI HUSAROVÁ

Zuzzi je mezinárodně certifikovaný trenér NLP a Mindfulness. Je zakladatelkou unikátní metody Mind Coaching a on-line programu Umění meditace ve 3 jazycích. Jako Peace Architekta nadace World Peace foundation organizuje Mindfulness tour pro ČR a seberozvojové pobyty na Kanárských ostrovech, kde také žije a pracuje online. K laskavosti se dostala díky tréninku Mindfulness.

Síla ženy a její každodenní spokojenost.

Přednáška se zaměří na laskavost k sobě. Zbavit se přehnaného perfekcionismu, přijmout naštvání sami na sebe za chybu, kterou jsme udělalali a nahradit vnitřního kritika porozuměním je něco, co nám pomůže ke každodenní spokojenosti sami se sebou, ve vztahu a v práci. Těším se na sdílení jedné fantastické koučovací techniky, která vám v tom pomůže.

Více o Zuzzi:

http://zuzzihusarova.cz/

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

JAN BURIAN, Ph.D.

Honza je lektor všímavosti, psychoterapeut a spoluautor programu Relational Mindfulness Training (RMT). Obdržel doktorát na VŠE v Praze, absolvoval výcvik Sati terapie a účastnil se řady meditačních retreatů v ČR i v Zahraničí. Jako první v také v ČR úspěšně realizoval kurz všímavosti pro vězně ve Vinařicích. Pravidelně pořádá večery v přítomnosti v meditačním centru Lotus.

Každodenní laskavost

Dozvíte se jak nacházet laskavost i uprostřed dne plného stresu, mezi nepřívětivými lidmi – na ulici, v práci i doma. 

Více o Honzovi:

www.praveted.info

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

MODERÁTOŘI AKCE:

MARCELA ROFLÍKOVÁ, MBA

Marcela je lektorka všímavosti, koučka a žena s více než dvacetiletou zkušeností manažerské práce v mezinárodních organizacích. Vystudovala MBA na Sheffield Hallam University UK a absolvovala program Finding the space to lead na Institute for Mindful Leadership v USA. Je zakladatelkou Českého Mindfulness Institutu, prostřednictvím kterého rozvíjí všímavost v současných organizacích a školách. Ve volném čase se zabývá vytrvalostním během, cvičením jogy, stavěním z kostiček lego se svými dvěma syny.

Více o Marcele:

www.mindfulness-institut.cz

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

MAREK VICH, Ph.D.

Marek je lektor všímavosti, odborný asistent na katedře managementu VŠE v Praze a spolutvůrce několika svobodných organizací, zejména Mindfulness Clubu a My Refresh. Společně s Honzou Burianem vytvořil program Relational Mindfulness Training (RMT), který již desítkám lidí pomohl lépe zvládat stress, komunikaci a napětí v mezilidských vztazích. Působí v řadě projektů, které se hlásí k samo-organizačnímu managementu a holakracii. Ve svém osobním životě se věnuje meditacím, Buddhismu, psychologii, kung-fu, gymnastice, józe, kryptoměnám a DJingu.

Více o Markových projektech:

www.mindfulnessclub.cz

http://myrefresh.cz/

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

V původním programu nastala drobná změna, neboť nám nákle onemocněla Iveta Clarke. Jako náhradní řečník tedy místo přijal Filip Morávek. Tímto Filipovi moc děkujeme a Ivetě přejeme brzké uzdravení.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

PROGRAM KONFERENCE:

17:00 – 18:00  Registrace

18:00 – 18:20  Zahájení (Moderátoři)

18:20 – 18:40  Jan Burian: Každodenní laskavost

18:40 – 19:00  Zdeněk Bohuslav: Laskavost ve firemní kultuře.

19:00 – 19:20  Kamila Dvořáková: V (sebe)laskavosti je zdroj naší síly: Rozvíjení pocitu vnitřního bezpečí.

19:20 – 19:40 Přestávka

19:40 – 20:00  Jan Vojáček: Umění být zdravý a šťastný i díky laskavosti.

20:00 – 20:20  Zuzzi Husarová: Síla Ženy.

20:20 – 20:40  Jiří Klein: Taková jiná městská policie.

20:40 – 21:00  Laskavost a mýty o nouzi a nedostatku.

21:00 – 21:20  Přestávka

21:20 – 22:00  Panelová diskuse, slosování tomboly a zakončení akce

22:00 – 23:00  Laskavá afterpárty 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

TERMÍNY A PODMÍNKY ÚČASTI:

Kdy: Úterý 13. 11. (18:00 – 22:00)

Kde: DUP39 (Charvátova 39/10, 110 00 Praha 1)

Vstupné: 380 Kč

Vstupné zahrnuje vstupenku na celou akci. Zisk z konference půjde na podporu neziskové společnosti Dětské krizové centrum. Bude také možnost zapojit se do tomboly s cenami od našich partnerů. Kapacita akce je omezena na 250 míst. 

 

 
1 Start 2 Complete

Registrace na akci