Mindful Dance (Jana Kyriakou a Marek Vich)

Přejít k registraci

Srdečně Vás zveme na seminář „Mindful Dance“, který je zaměřený na rozvoj mindfulness (všímavosti) prostřednictvím vědomého pohybu a intuitivního tance. Na semináři se můžete naučit lépe vnímat své tělo i emoce a uvolnit se v prostředí příjemných lidí a hudby. Ukážeme Vám, že všímavost můžeme rozvíjet i zábavnou a hravou formou.

Mindful dance je v současné době velmi populární po celém světě. Rozhodli jsme se proto začít tento přístup rozvíjet i u nás.  Tříhodinový seminář v sobě zahrnuje úvodní meditaci všímavosti a základní jógová cvičení, všímavý tanec doprovázený DJ setem a videoprojekcí, a závěrečnou meditaci a sdílení v kruhu. Akce proběhne v moderním a útulném prostřední Limpid Works.

Kapacita je omezena na 20 účastníků. Registrovat se můžete prostřednictvím formuláře níže.

Těšíme se na Vás.

Jana Kyriakou a Marek Vich

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

CO MŮŽETE OČEKÁVAT

Mindful dance (všímavý tanec) není založený na technice, ani na snaze dosáhnout určitého výkonu, ale na spontánním vyjádření našeho aktuálního tělesného i psychického stavu. Během všímavého tance se učíme pustit svoji kontrolu, uvolnit se a prostřednictvím pohybu vyjádřit jak se aktuálně cítíme za doprovodu hudby. Samotná hudba se postupně vyvíjí od klidných ambientních tónů až po dynamičtější žánry elektronické a etnické hudby. Každý hudební žánr i tón může vyvolat v těle určitý pohyb i mentální nastavení. Toto spojení můžeme vnímat, můžeme se učit mu věřit a zároveň ho nesoudit a neanalyzovat. Nenutit tělo ani mysl do nějaké formy, ale vykonávat pohyby do rytmu hudby tak jak nám to je přirozené a zároveň si i všímat toho, co se v nás odehrává. Učíme se také respektovat svůj taneční prostor a prostor ostatních, i když se tyto prostory můžou setkat.

Seminář bude zahájen i zakončen meditací všímavosti. Nebudou také chybět základní cvičení jógy. Hlavní část programu – všímavý tanec bude doprovázen instrukcemi, které nám pomohou lépe vnímat, co se ve nás i kolem nás odehrává. Společně vytvoříme prostor, ve kterém bude snadné se uvolnit a zároveň o něco více poznat sami sebe.

Co Vám seminář přinese:

  • Uvolnit se za přítomnosti hudby lze i bez alkoholu a dalších podpůrných látek.
  • Tanec nám může pomoci bezpečně vyjádřit emoce a pocity, které v běžném každodenním životě příliš neprojevujeme.
  • Uvolnit se během tance můžeme i všímavě a díky tomu můžeme lépe poznat naše tělo i emoce.
  • Všímavost lze rozvíjet i radostným a hravým způsobem.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

INFORMACE O LEKTORECH

Jana Kyriakou

"Studuji, praktikuji a učím pohyb a práci s tělem více než 20 let. Má životní cesta mě vedla od klasického baletu přes moderní tanec k józe, terapeutickému pohybu a mindfulness - všímavosti. Pomohla jsem stovkám dětí, mladistvých, dospělých i seniorů, aby se cítili ve svém těle doma a aby naplnili svůj tělesný, pohybový a životní potenciál. Skrze tělo vedu klienty k síle zastavení, k přijetí přítomného okamžiku, k vnitřnímu klidu a k všímavému a plnohodnotnému životu. Ať už je startovní čára kdekoliv. A zároveň lidi pobízím se více smát a tančit tak, jako by se nikdo nedíval. Jsem taková věčná studentka těla, mysli a emocí šmrncnutá hip-hop stylem Beyocné. Jsem certifikovaná lektorka mindfulness, Hatha jógy, Pilates, Jógy smíchu, tance a programu EmbodyLoveMovement, zaměřujícího se na problémy "body-image" a sebepřijetí. V současnosti nabízím skupinové i individuální koučinkové lekce jógy, Pilates, mindfulness ve studiu Namaste v Praze 6 a lekce tance, jógy a mindfulness pro děti a mládež v Mezinárodní škole v Praze (ISP).​"

 

Marek Vich, Ph.D.

"Mindfulness (všímavost) a sebepoznání je pro mě především životním stylem. Absolvoval jsem desítky školení a meditačních ústraní (včetně 9 dní terapie tmou). Jako lektor všímavosti se zaměřuji především na rozvoj všímavosti v mezilidských vztazích a komunikaci, a tuto oblast vyučuji i na Vysoké Škole Ekonomické v Praze. Tanci se věnuji již od útlého dětství. Od folklórního tance a baletu postupně přešel ke street dance a electric boogie. Průlomové však pro mě bylo první setkání s intuitivním tancem, kterému se osobně věnuje od roku 2012. Zároveň se řadu let věnuji DJingu, v rámci kterého zvládám hrát širokou paletu žánrů, od ambientní hudby, před deep house, až po techno, psytrance and drum’n’bass. Mindful Dance pro mě tedy představuje příležitost propojit mé lektorské dovednosti ve svojí celoživotní vášní pro tanec a hudbu.“

Marek působí jako DJ pod svým pseudonymem LOV3SONIC. Jeho sféra žánrů je široké. Mrkněte na 3 zcela odlišné sety (seřazeny od nejpomalejší po nejrychlejší):

https://soundcloud.com/lov3sonic/the-sacred-equinox-ambient-epic-mixtape

https://soundcloud.com/lov3sonic/deep-romance-deep-house-mixtape

https://soundcloud.com/lov3sonic/psy-trance-set-live-on-mix-at-deep-planet-music

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

TERMÍNY A PODMÍNKY ÚČASTI

Kdy: Čtvrtek 11. 10. 2018

Kde: Limpid Works, Donská 9, Praha 10

 

Výše příspěvku na seminář:

Základní: 580 Kč

Zlevněný (studenti, důchodci, matky samoživitelky): 380 Kč

 
1 Start 2 Complete

Přihlášení na seminář