Mindful Day: Zdravé Tělo a Pohyb

Přejít k registraci

Srdečně Vás zveme na první celodenní akci Mindful Day, která bude věnována tělu a pohybu. Budete mít možnost navštívit čtyři workshopy od čtyř zkušených lektorů, na kterých se dozvíte jak přistupovat k Vašemu tělu tak, aby bylo zdravé a silné.

Tělo je základem našeho života. Dovedeme však mít rádi naše tělo takové, jaké skutečně je? Cvičíme a pohybujeme se skutečně takovým způsobem, který tělu prospívá? Umíme plně naslouchat tomu, co nám tělo chce říci? Je naše myšlení nastaveno tak, aby tělu prospívalo?

V rámci Day of Mindfulness Vám pomůžeme nacházet odpovědi na tyto otázky. Každý z našich lektorů (Kasha Ko, Dagmar Lisá, Petr Smil, Jana Kyriakou) je špičkou ve své oblasti. Během jednoho dne si pod vedením každého z nich osvojíte techniky vědomé práce s tělem, které budete moci zavést do Vašeho života. Program bude zakončen společnou diskusí.

Pro přihlášení na akci je nutná registrace prostřednictvím našeho formuláře níže.

Obratem Vám pošleme informace k přihlášení. Místo na všech čtyřech workshopech budete mít grantované.

Těšíme se na Vás.

 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
INFORMACE O LEKTORECH A WORKSHOPECH

KATARYNA KORDA JEDZOKOVA (KASHA KO):

Kasha je jednou z předních lektorek mindfulness (všímavosti) u nás. Do své práce ráda začleňuje terapii dobrodružstvím, prožitkové techniky a práci s tělem. Její workshopy jsou vždy hravé, zábavné a hluboké. Jako jedna z mála u nás také školí budoucí lektory všímavosti. Pracuje také jako psychoterapeut s výcvikem v Kognitivně-behaviorální terapii (KBT).

Workshop: “Tělo - jeho jemné signály hravě.”
Naše tělo neustále reaguje, pořád s námi komunikuje a my si toho často nevšímáme. Na workshopu prozkoumáme jemné signály našeho těla v různých situacích a zjistíme, jak s námi mluví a kdy vytváří napětí. Ukážeme si také, jak na to, aby tělo bylo více uvolněné a nám se tak v něm dobře bydlelo. To všechno, jak jinak, než hravě.

Více informací o Kashe naleznete zde:

http://www.mindfullife.cz/

https://www.youtube.com/watch?v=Tes5KZBtiWk&t=62s

 

DAGMAR LISÁ

Dáša má za sebou mnohaletou zkušenost v několika zdravotnických zařízeních, kde měla možnost pracovat k vrcholovými sportovci. Ve svém přístupu kombinuje nejnovější trendy fyzioterapie, jógy, Body&Mind a Core+animal movements. Absolvovala magisterské studium fyzioterapie na UK a v současné době provozuje Be Balanced v Dejvicích a pravidelně přispívá články  z oblasti fyzioterapie do časopisů a novin.

Workshop: “Zdravý pohyb – aneb když mozek zná dobře své tělo”
Bolest zad a potíže s pohybovým aparátem patří mezi nejčastější zdravotní potíže. Všude kolem nás je řada návodů jak tyto problémy řešit, většinou jsou ale zaměřené pouze na samotné tělo. Zdravý a bezbolestný pohyb však začíná v mozku. Pokud má mozek dobrou představu o těle, bude ho i dobře řídit. Během workshopu budeme poznávat naše pohybové stereotypy a způsoby jak je vylepšovat. Tím se naučíte se svým tělem pracovat a léčit ho. Budeme pracovat hlavně s chodidly, dechem a páteří.

Více o Dáše naleznete zde:
https://www.bebalanced.cz/

 

JANA KYRIAKOU

Jana má více než dvacetiletou zkušenost s výukou pohybu pro děti, mládež a dospělé. Cesta pohybu ji vedla od tance a fitness až k józe, všímavosti a dalším technikám vnímání těla. Jana je certifikovanou lektorkou Hatha jógy, Jin jógy, Pilates, Jógy smíchu, všímavosti a programu EmbodyLoveMovement TM, zaměřujícího se na problémy "body-image" a sebe-přijetí. Je také zakladatelkou BeWell institutu, který se zabývá holistickým přístupem ke zdravému a pohodovému životu.

Workshop: “Tělo, body-image, sebeúcta.”

Všichni známe zaručené recepty na tvarování těla, na to, jak se dostat do "formy", jak zhubnout do plavek, jak "vyrýsovat" bicepsy a pekáč buchet. Proč to děláme? Za čím se honíme ? Jaká slova používáme v našem každodenním slovníku? A koho tato slova kromě nás ovlivňují ? Naše blízké, děti, studenty, kolegy, klienty....Co kdybychom vyměnili sebekritiku za sebeúctu a huntování těla za láskyplnou péči? Jak na to ? V tomto workshopu využijeme všímavosti k tomu, abychom zjistili, jak o sobě mluvíme, jak vídíme sebe i ostatní. Podíváme se na vliv médií. A zkusíme si být sobě i ostatním laskavým přítelem. Workshop bude prožitkový a praktický.

Více o Janě:

https://www.bewellinstitute.com/

https://www.youtube.com/watch?v=FywhnxvMfPg&t=1s

 

PETR SMIL

Petr je lektor jógy. Začal cvičit v roce 2002 a několik let studoval v Indii přímo pod vedením místních mistrů. Založil meditační a jógové centrum Jemný svět. Jeho kurzy prošlo za posledních deset let několik tisíc lidí. Ve svém přístupu propojuje jógu s hlubinout a transpersonální psychologií.

Workshop: “Jóga - na cestě k vyšší bdělosti"

V současné době je jógy vnímána především jako zdravotní tělocvik a nebo dokonce wellness aktivita, ve svém původním pojetí je však jóga komplexním nástrojem tělesné i duševní kultivace, který používá nejrůznější techniky pracující s tělem, pohybem, dechem, zvukem, myšlenkou i pouhou představou. Pojďme společně nahlédnout, co vše nám může tradiční jóga nabídnout, a jakým způsobem nám může pomoci ke zdraví i vyšší bdělosti.

Více o Petrovi naleznete zde:
www.pranayoga.cz

 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
TERMÍNY A PODMÍNKY ÚČASTI

Centrum Tance (Václavské náměstí 36, Praha 1)

Sobota 3.11. 2018 od 9:00 - 18:00

 

Vstupné:

Základní: 1 380 Kč

Zlevněné (studenti, důchodci, matky samoživitelky): 980 Kč

 

Harmonogram

9:00 - 10:45 - Workshop 1.

11:00 - 12:45 - Workshop 2.

12:45 - 14:00 - Přestávka na oběd a vstřebávání

14:00 - 15:45 - Workshop 3.

16:00 - 17:45 - Workshop 4.

17:45 - 18:30 - Panelová diskuze s lektory

Jednotlivé workshopy budou omezeny na dvacet lidí. Kapacita celé akce je omezena na čtyřicet lidí. To znamená, že v rámci programu vždy budou 2 skupiny po dvacetilited paralelně. Všechny 4 workshopy s jednotlivými lektory tedy máte v rámci akce garantované.

 

 

 
1 Start 2 Complete

Registrace na akci