Mindfulness v pohybu (Jana Kyriakou a Marek Vich)

Přejít k registraci

Srdečně Vás zveme na prožitkový seminář "Mindfulness v pohybu (Mindful movement)."

Mindfulness (všímavost) je v současné době světově nejpopulárnější cesta, jak zvládat stresové situace a vnést více nadhledu i klidu do každodenního života. Všímavost však nemusíme rozvíjet pouze prostřednictvím klasických meditací, ale také prostřednictvím vědomého pohybu. Díky tomu se můžeme lépe spojit s naším tělem, porozumět jeho potřebám a naučit se lépe pracovat s emocemi. Vědomý pohyb je také blahodárný pro naše zdraví a je velmi uvolňující.

Kurz bude pod vedením Jany Kyriakou a Marka Vicha, Ph.D. Oba jsou zkušení lektoři všímavosti a dlouhodobě se věnují vědomé práci s tělem. Workshop v sobě kombinuje prvky vědomého pohybu, všímavosti, jógy a tance. To vše doprovázeno živým DJ setem pro dokreslení atmosféry. Kurz je fyzicky nenáročný. Hlavní důraz klademe rozvoj všímavosti k tělu a vytvoření atmosféry, ve které se uvolníte a strávíte příjemný večer s podobně naladěnými lidmi.

Kapacita je omezena na 14 účastníků. Registrovat se můžete prostřednictvím formuláře níže.
 

NA WEB: Pokud Vám potvrzovací e-mail nepřijde do 3 minut, tak prosím zkontrolujte spamovou složku. Pokud nenajdete zprávu ani tam, tak nám prosím napište na akce@mindfulnessclub.cz

Těšíme se na Vás.
Jana Kyriakou a Marek Vich

 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
S KÝM?

Jana Kyriakou
"Studuji, praktikuji a učím pohyb a práci s tělem více než 20 let. Má životní cesta mě vedla od klasického baletu přes moderní tanec k józe, terapeutickému pohybu a mindfulness - všímavosti. Pomohla jsem stovkám dětí, mladistvých, dospělých i seniorů, aby se cítili ve svém těle doma a aby naplnili svůj tělesný, pohybový a životní potenciál. Skrze tělo vedu klienty k síle zastavení, k přijetí přítomného okamžiku, k vnitřnímu klidu a k všímavému a plnohodnotnému životu. Ať už je startovní čára kdekoliv. A zároveň lidi pobízím se více smát a tančit tak, jako by se nikdo nedíval. Jsem taková věčná studentka těla, mysli a emocí šmrncnutá hip-hop stylem Beyocné. Jsem certifikovaná lektorka mindfulness, Hatha jógy, Pilates, Jógy smíchu, tance a programu EmbodyLoveMovement, zaměřujícího se na problémy "body-image" a sebepřijetí. V současnosti nabízím skupinové i individuální koučinkové lekce jógy, Pilates, mindfulness ve studiu Namaste v Praze 6 a lekce tance, jógy a mindfulness pro děti a mládež v Mezinárodní škole v Praze (ISP).​"

Marek Vich, Ph.D.
"Mindfulness (všímavost) a sebepoznání je pro mě především životním stylem. Absolvoval jsem desítky školení a meditačních ústraní (včetně 9 a 13 dní terapie tmou). Jako lektor všímavosti se zaměřuji především na rozvoj všímavosti v mezilidských vztazích a komunikaci, a tuto oblast vyučuji i na Vysoké Škole Ekonomické v Praze. Pohybu a tanci se věnuji již od útlého dětství. Od folklórního tance a baletu postupně přešel ke street dance a bojovým sportům. Průlomové však pro mě bylo první setkání s jógou, qigong  a intuitivním tancem, kterým jsem se postupně začal věnovat od roku 2012. Zároveň se řadu let věnuji DJingu, v rámci kterého zvládám hrát širokou paletu žánrů, od ambientní hudby až po různorodé žánry elekronické hudby. Mindfulness v pohybu pro mě představuje příležitost propojit mé lektorské dovednosti se svojí celoživotní vášní pro pohyb, tanec a hudbu.“

Marek působí jako Dj pod pseudonymem LOV3SONIC. Jeho sféra žánrů je široká. Mrkněte na 3 zcela odlišné sety (seřazeny od nejpomalejší po nejrychlejší):
https://www.mixcloud.com/LOV3SONIC/the-sacred-equinox-ambient-epic-mixtape/
https://www.mixcloud.com/LOV3SONIC/lov3sonic-deep-romance-deep-house-mix...
https://www.mixcloud.com/LOV3SONIC/psy-trance-life-mix-full-on-psytrance...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
O ČEM TO BUDE?

Pohyb je zcela přirozenou součástí našeho života. Ať již cestujeme do práce, procházíme se a neco cvičíme - velkou část našeho každodenního režimu trávíme v  pohybu. Pokud se naučíme svůj pohyb více vnímat, můžeme se stát všímavějším člověkem - a to jak vůči svému tělu a emocím, tak i vůči svému okolí.

Na workshopu budeme pohyb prozkoumávat z mnoha úhlů - pomocí jógy, meditace v pohybu i tance. Jóga nám pomůže protáhnout a uvolnit naše tělo. Během meditace v pohybu a tance si následně dovolíme trochu pustit svoji kontrolu, uvolnit se a prostřednictvím pohybu vyjádřit jak se aktuálně cítíme za doprovodu hudby.

Kurz je fyzicky nenáročný a tím pádem je určený pro každého. Našim cílem není dosažení fyzického výkonu. Hlavním cílem je rozvinutí všímavosti, celý program proto bude doprovázen instrukcemi, které nám mohou lépe vnímat, co se v nás odehrává. Workshop bude také doprovázen živým DJ setem pro navození atmosféry a prohloubení celého zážitku. Společně vytvoříme prostor, ve kterém bude snadné se uvolnit a zároveň o něco více poznat sami sebe.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
KDY A KDE?

Mindfulness Club (U letenského sadu 6, Praha 7)

Pátek 17. 5. 2019, 18:00 - 21:00
 

Výše příspěvku na seminář:
Základní: 580 Kč
Zlevněný (studenti, důchodci, matky samoživitelky): 380 Kč

 

Pokud Vám potvrzovací e-mail nepřijde do 3 minut, tak prosím zkontrolujte spamovou složku. Pokud nenajdete zprávu ani tam, tak nám prosím napište na akce@mindfulnessclub.cz

 

 
1 Start 2 Complete

Přihlášení na seminář