MindfulnessCON

 

Srdečně Vás zveme na třetí konferenci mindfulness (všímavosti) v ČR a na Slovensku MindfulnessCON 2018, která proběhne v sobotu 19. 5. 2018 v DUP39 na Národní třídě v Praze.

Slogan letošní konference zní The Mindful Revolution is Here.  Ještě před pár lety u nás byla všímavost téměř neznámým pojmem. Dnes již úspěšně proniká do většiny oblastí naší společnosti. Všímavost je například součástí osnov na několika univerzitách a školách, roste zájem ve firemním prostředí, psychoterapeutické praxi, zdravotnictví i nápravných zařízeních. Máme za sebou také první tuzemské publikované výzkumy, které potvrdily, že i v našich podmínkách pomáhá praxe všímavosti výrazně snižovat stress, zvládat náročné životní situace a přispívá k rozvoji paměti, sebe-laskavosti i empatie.​

Pojďme to tedy společně oslavit. Máme velikou radost z toho, že na celodenní akci vystoupí přes 20 účinkujících (informace o účinkujících naleznete níže). Můžete se těšit na zkušené matadory všímavosti, ale také na další zajímavé řečníky, kteří program obohatí o další související témata jako je laskavost, gamifikace, pozitivní psychologie, či kritické myšlení.

Akce proběhne v prostorném a industriálním DUP39 na Národní třídě v Praze (www.dup39.cz).  MindfulnessCON 2018 tedy bude větší a neformálnější než předešlé ročníky. Celým dnem nás bude provázet jednotný program, který bude složený v patnáctiminutových přednášek a workshopů. Bude to tedy doslova den nabitý všímavostí a inspirací. Máme také v plánu do programu zapojit arteterapeutickou výstavu a hudební produkci.

Maximální kapacita akce je 250 lidí. Doporučujeme Vám proto včasnou registraci. Pro přihlášení stačí vyplnit registrační formulář na konci této stránky a uhradit vstupné dle pokynů, které Vám zašleme v automatickém e-mailu (Základní vstupné: 480 Kč, Zlevněné vstupné pro studenty, důchodce a matky samoživitelky: 280 Kč). Cena zahrnuje celodenní vstupné včetně afterparty. Na místě možné zakoupit občerstvení, včetně výborné výběrové kávy. Vstupné na akci můžete uhradit v kryptoměnách. Stačí ve formuláři zaškrtnout jednu z dostupných měn.

*Bude to pravá všímavá párty*

ZOBRAZIT PROGRAM KONFERENCE

Celou akcí se prolíná jednotný program, složený z patnáctiminutových přednášek a workshopů. Můžete si tedy dávkovat intenzitu programu dle své vlastní kapacity, je však možné shlédnout všechny účinkující, protože žádná přednáška nebo workshop nebude paralelní. 

 

8:30 - 9:30        REGISTRACE

9:30 - 9:45        Marek Vich Úvodní přednáška: The Mindful Revolution is Here

9:45 - 10:00      Věra Švach Přednáška: Žena a matka v dnešním novém světě.

10:00 - 10:15    Jan Benda Přednáška: Všímavost a soucit se sebou v humanistické, dynamické a integrativní psychoterapii.

10:15 - 10:30    Katarzyna Korda Workshop: Síla v uvolněnosti - příběhy a praktické ukázky.

10:30 - 10:45    Šimon Grimmich Přednáška: Pay attention: všímavost v každodennosti a poezie.

10:45 - 11:00    Jan Burian Workshop: Friendship Microdosing

11:00 - 11:15    Lukáš Hána Přednáška: Kritické myšlení - jak neklamat sami sebe?

11:15 - 11:30    Mathanja Bot Přednáška: Kde se potkává všímavost a výuka jazyků?

11:30 - 11:45    Dana Buriánová Workshop: Mindfulness v rodičovství.

11:45 - 12:00    Milan Tomeš Přednáška: Všímavost jako nástroj rozvoje Emoční inteligence pro firemní prostředí.

12:00 - 12:15    Jan Kršňák Workshop: Intuitivní pedagogika: S radostí chybovat.

12:15 - 12:30    Jiří Bréda Přednáška: Playfulmind

12:30 - 12:45    Michal Dvořák Přednáška: Mindfulness a výživové poradenství.

12:45 - 13:00    Zakončení dopoledního bloku

 

13:00 - 14:30    PŘESTÁVKA NA OBĚD

 

14:30 - 14:45    Václav Toman Přednáška: Aplikovaná psychofyziologie (biofeedback) a mindfulness.

14:45 - 15:00    Marek Vich Workshop: Společná praxe všímavosti ve vztazích.

15:00 - 15:15    Marcela Roflíková Přednáška: Můžeme si dovolit všímavost v práci?

15:15 - 15:30    Daniel Kořínek Přednáška: Nové přístupy v terapii poruch příjmu potravy.

15:30 - 15:45    Jana Kyriakou Přednáška: Moje cesta z hlavy do těla, až k životnímu záměru.

15:45 - 16:00    Paulína Palíková Workshop: Jóga pro každý den.

16:00 - 16:15    Barbora Šouláková Přednáška: Mindfulness a psychosociální výchova dětí na školách.

16:15 - 16:30    David Anthony Procházka Přednáška: Vědomý učitel - vědomý student.

16:30 - 16:45    Tomáš Ervín Dombrovský Přednáška Emancipace lidí v práci a organizacích.

16:45 - 17:00    Kamila Dvořáková Workshop: Sebe-laskavost, aneb jak být sám sobě nejlepším přítelem.

17:00 - 17:15    Adam Carson Přednáška: Trénink hrdinství pro každý den.

17:15 - 17:30    Monika Stehlíková Přednáška: Mindfulness a štěstí.

17:30 - 17:45    Jaroslav Chýle Přednáška: Programy založené na všímavosti.

17:45 - 18:00    Zakončení hlavního programu.

 

18:00 - 22:00     Všímavá afterpárty DJ set (Mark de Saint, LOV3SONIC). Zvažujeme i ukázku praxe všímavého tance (mindful dancing).

Hlavním moderátorem akce je Robert Kučera.

 

 

Lektoři

Katarzyna Korda Jedzokova
Workshop: Síla v uvolněnosti - příběhy a praktické ukázky.

Kasha je lektorka všímavosti a psychoterapeutka s výcvikem v Kognitivně-behaviorální terapii (KBT). Pracuje v psychologickém centru KBT pro řešení závislostí, deprese a úzkosti a dlouhodobě se věnuje využití meditace všímavosti v individuální terapii i běžném životě. Do své práce ráda začleňuje terapii dobrodružstvím, prožitkové techniky a práci s tělem.

www.mindfullife.cz

Jan Burian Ph.D.
Workshop: Friendship Microdosing

Honza je lektor všímavosti, psychoterapeut a spoluautor programu Relational Mindfulness Training (RMT). Obdržel doktorát na VŠE v Praze, absolvoval výcvik Sati terapie a účastnil se řady meditačních retreatů v ČR i v Zahraničí. Jako první v také v ČR úspěšně realizoval kurz všímavosti pro vězně ve Vinařicích. Pravidelně pořádá večery v přítomnosti v meditačním centru Lotus.

www.praveted.info

Marcela Roflíková MBA
Přednáška: Můžeme si dovolit všímavost v práci?

Marcela je lektorka všímavosti, koučka a žena s více než dvacetiletou zkušeností manažerské práce v mezinárodních organizacích. Vystudovala MBA na Sheffield Hallam University UK a absolvovala program Finding the space to lead na Institute for Mindful Leadership v USA. Je zakladatelkou Českého Mindfulness Institutu, prostřednictvím kterého rozvíjí všímavost v současných organizacích a školách. Ve volném čase se zabývá vytrvalostním během, cvičením jogy, stavěním z kostiček lego se svými dvěma syny.

www.mindfulness-institut.cz

Jaroslav Chýle
Přednáška: Programy založené na všímavosti.

Jaroslav je kvalifikovaný lektor (CFM Qualified MBSR Teacher) předního světového programu všímavosti Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR) s dlouhodobými zkušenostmi a praxí v této oblasti. Je také předsedou výboru Centra pro mindfulness, z.s., neziskové organizace sdružující lektory programů založených na všímavosti. Dlouhodobě se věnuje józe, meditační praxi, studiu a výzkumu MBSR a dalších intervencí založených na tréninku všímavosti.

www.mbsr.cz

www.mindful.cz

Monika Stehlíková MBA
Přednáška: Mindfulness a štěstí.

Monika je psychoterapeutka (Terapie Přijetí a odevzdání ACT), lektorka a pedagožka. Ve své psychoterapeutické praxi se zaměřuje na nadané a mimořádně nadané jedince, děti a dospělé. Této problematice věnovala již dvě populárně-naučné publikace: Život s vysokou inteligencí – Průvodce pro nadané dospělé a nadané děti a Nadané dítě – Jak mu pomoci ke štěstí a úspěchu (Grada Publishing, 2016, resp.2018). Je propagátorkou a lektorkou metody všímavosti pro děti i dospělé. Pořádá kurzy pro veřejnost i pro žáky a učitele.

www.monikastehlikova.cz

Jan Benda
Přednáška: Všímavost a soucit se sebou v humanistické, dynamické a integrativní psychoterapii.

Honza je psychoterapeut, výzkumník a lektor soft-skills. Prošel tréninkem Sati terapie, Pesso terapie (PBSP), terapie zaměřené na emoce (EFT) a řadou dalších kurzů. Nějakou dobu také žil jako buddhistický mnich na Srí Lance. Dlouhodobě se věnuje především využívání všímavosti a soucitu se sebou v psychoterapii a seberozvoji. Všímavost učí také v českých firmách a korporacích. Přednáší na Katedře psychologie FF UK v Praze a koordinuje výzkum studu (shame) a soucitu se sebou (self-compassion).

www.jan-benda.com

www.mindfulness.cz

Jana Kyriakou
Přednáška: Moje cesta z hlavy do těla, až k životnímu záměru.

Jana má více než dvacetiletou zkušenost s výukou pohybu pro děti, mládež a dospělé. Cesta pohybu ji vedla od tance a fitness až k józe, všímavosti a dalším technikám vnímání těla. Jana je certifikovanou lektorkou Hatha jógy, Jin jógy, Pilates, Jógy smíchu, všímavosti a programu EmbodyLoveMovement TM, zaměřujícího se na problémy "body-image" a sebe-přijetí. Je také zakladatelkou BeWell institutu, který se zabývá holistickým přístupem ke zdravému a pohodovému životu.

www.bewellinstitute.com

Marek Vich Ph.D.
Workshop: Společná praxe všímavosti ve vztazích.

Marek je lektor všímavosti, odborný asistent na katedře managementu VŠE v Praze a spoluzakladatel Mindfulness Clubu. Společně s Honzou Burianem vytvořil program Relational Mindfulness Training (RMT), který již desítkám lidí pomohl lépe zvládat stress, komunikaci a napětí v mezilidských vztazích. Působí v řadě projektů, které se hlásí k samo-organizačnímu managementu a holakracii. Ve svém osobním životě se věnuje meditacím, Buddhismu, psychologii, kung-fu, gymnastice, józe, kryptoměnám a DJingu. 

www.mindfulnessclub.cz

 

Kamila Dvořáková Ph.D.
Workshop: Sebe-laskavost, aneb jak být sám sobě nejlepším přítelem.

Kamila se zabývá podporou duševního zdraví a psychické pohody prostřednictvím praktik všímavosti a sebe-laskavosti. Je výzkumnou pracovnicí na Univerzitě Karlově a v Národním ústavu duševního zdraví, kde vede pracovní skupinu výzkumu duševního zdraví dětí a mladistvých. Posledních 10 let žila v USA, kde studovala psychologii lidského vývoje a pracovala jako rodinná psycholožka. Po dokončení Ph.D. studia zaměřeného na prevenci, psychosociální vývoj a psychickou odolnost se rozhodla vrátit se do Čech a sdílet své zkušenosti ve své rodné zemi.

David Anthony Procházka
Přednáška: Vědomý učitel - vědomý student.

David je členem Katedry managementu FPH VŠE. Vzdělání získal mimo jiné na Cambridgeské univerzitě (Judge Business School) a dále se rozvíjí na UCL a VŠE, je Fellow Chartered Management Institutu v Londýně, školí a konzultuje ve firmách, rád spolupracuje s dospělými lidmi v MBA programech. Jeho vášní jsou budoucí přístupy v řížení lidí, gamifikace a smysluplné vzdělávání. Aktivně se věnuje vajrajánové meditaci od roku 1995. Šermuje, hraje šachy, skáče z letadla, má velikého kocoura.

Šimon Grimmich
Přednáška: Pay attention: všímavost v každodennosti a poezie.

Šimon absolvoval řadu týdenních meditačních pobytů a ústranní v ČR i v zahraničí. Od roku od roku 2016 se věnuje vedení kurzů v této oblasti a momentálně dokončuje výcvik pro učitele meditace všímavosti (MBSR) v Německu pod vedením Institut für Achtsamkeit. Vystudoval filosofii a religionistiku na FF UK v Praze, kde se ve zabýval fenomenologií pozornosti a kde dále pokračuje jako doktorand se zaměřením na zkoumání zenové meditaci a moderní spirituality. Pracuje jako překladatel. Fascinuje ho vztah mezi poezií, uměním, přítomností a všímavostí.

www.vnitrniprostor.cz

Věra Švach
Přednáška: Žena a matka v dnešním novém světě.

Věra je motivátorkou a inspirátorkou šťastného života. Dlouholetá podnikatelka, manželka a máma dvou dětí objevila samu sebe při tříletém pobytu v Asii, kde pomocí mindfulness a rozličných spirituálních a seberozvojových technik zkoumala podstatu spokojeného života. Nyní se realizuje skrze vlastní projekt Happier by Vera. Přednáší, organizuje semináře, webináře a originální 10ti denní Happiness Challenges. V současné době žije s rodinou v Berlíně.

 www.happier.cz

 

Jiří Bréda
Přednáška: Playfulmind 

Jirka je brain kouč a spoluzakladatel společnosti Mise HERo s.r.o. Věnuje se především zavádění herních prvků do vzdělávání. Na denní bázi spolupracuje s vrcholovými manažery i týmy, kterým pomáhá dosahovat vyšší efektivity. Jeho cílem je pomáhat organizacím, aby se stávaly lepším místem pro lidi. Společně se svými kolegy vyvinul metodu Playful Mind, která pomáhá rozvíjet naslouchání, empatii a leadership.

www.misehero.cz

Paulína Palíková
Workshop: Jóga pro každý den.

Paulína se dlouhodobě věnuje vědomé práci s tělem. Roky se aktivně věnovala tancování a navštěvovala desítky soutěží doma i v zahraničí. Postupem času ji učarovala jóga, v rámci které absolvovala lektorský kurz se zaměřením na hatha, power a hot jógu v Domě Jógy v Praze. Věnuje se také meditačním praxím, prošla arteterapeutickým kurzem a spoluzaložila Mindfulness Club.

Mathanja Rosina Bot
Přednáška: Kde se potkává všímavost a výuka jazyků?

Mathanja pochází z Nizozemí, kde vystudovala učitelství angličtiny. V roce 2002 přijela do Čech a od té doby z nás učí a koučuje angličtinu soukromě. Při své životní cestě narazila na všímavost, která jí kromě obohacení života poskytla další paletu nástrojů jak efektivně učit jazyky. Po patnácti letech praxe ve vlastní jazykové škole napsala knihu "The magic language switch", ve které ukazuje krok za krokem, jak pozměnit vlastní studijní styl tak, aby učení bylo napínavé a hlavně úspěšné.

www.skolamindfulness.cz

www.koucinkanglictiny.cz

Lukáš Hána
Přednáška: Kritické myšlení - jak neklamat sami sebe?

Lukáš je konzultant a lektor kritického myšlení pro firmy, školy a jednotlivce. Na školeních, přednáškách a konzultacích učí lidi aplikovat racionalitu při práci s informacemi a rozhodování. Studoval Diplomacii na VŠE a Koučink a management na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes ve Francii. Je zakladatelem projektu #krimyš a spoluautorem kurzu kritického myšlení na VŠE. Je také je alumni Centra pro aplikovanou racionalitu CFAR (www.rationality.org).

www.krimys.cz

 

Barbora Šouláková
Přednáška: Mindfulness a psychosociální výchova dětí na školách.

Bára pracuje jako výzkumná pracovnice v Národním ústavě duševního zdraví, kde mimo jiné koordinuje projekty, které se zabývají využití všímavosti. Všímavost je také stěžejní součástí nového programu, který má za cíl rozvíjet psychosociální výchovu na českých školách.

www.nudz.cz

Václav Toman
Přednáška: Aplikovaná psychofyziologie (biofeedback) a mindfulness.

Vašek je absolventem Podnikohospodářské fakulty VŠE v Praze. Prošel jsem programy všímavosti RMT a MBSR. Má za sebou kurz aplikované psychofyziologie pod vedením světového experta Erika Pepera, Ph.D. Baví ho psát a přednášet o základech mindfulness. Je autorem blogu o osobním rozvoji Perkman.cz a rozvojové Knihy úspěchů, která pomáhá lidem budovat všímavost k pozitivním věcem.

www.perkman.cz

Dana Buriánová
Workshop: Mindfulness v rodičovství

Dana se věnuje aplikaci mindfulness v oblasti rodičovství. Vede kurzy empatické komunikace v rodinách, kurzy všímavosti a fyzioterapeutické semináře vědomé práce se svaly. Pořádá prožitkové aktivity pro rodiny s dětmi, kde učí jak rozvíjet mindfulness v rodinném životě. Je také zakladatelkou a koordinátorkou soukromé mateřské školy založené na principech vědomého prožívání.

www.mindfulparenting.cz

Michal Dvořák
Přednáška: Mindfulness a výživové poradenství.

Michal je absolventem lektorského kurzu programu Mindfulness Bases Stress Reduction (CFM qualified MBSR teacher) na UMASS Medical School - Center for Mindfulness (USA) a Mindful Eating u Dr. Judson Brewer. Své zkušenost pravidelně prohlubuje na tichých retreatech Vipassany. Absolvoval také pětiletý psychoterapeutický výcvik v systému SUR. Baví ho cestovat po světě, trénovat kung-fu, cvičit s kettlebellem, vzdělávat se a pravidelně meditovat.

www.bemindful.cz

Tomáš Ervín Dombrovský
Přednáška: Emancipace lidí v práci a organizacích.

Tomáš je analytik společnosti LMC, která vyvíjí portály Jobs.cz, Prace.cz, Seduo.cz a další služby. Podstatnou část své energie věnuje rozboru dat, jevů a trendů v propojených světech vzdělávání a práce. Snaží se nacházet, pojmenovávat a rozvíjet to, co je zásadní pro smysluplné uplatnění lidí a jejich lepší spolupráci ve firmách i veřejných institucích. Přednáší pro lidi z HR a vedení firem, pro odbornou i širší veřejnost. Stará se také o rozšiřování partnerské spolupráce a veřejně prospěšných aktivit přesahujících každodenní byznys LMC.

www.lmc.cz

Adan Carson MA
Přednáška: Trénink hrdinství pro každý den.

Adam se mnoho let věnoval bojovým sportům a prošel nejintenzivnějším kurzem přežití a jednání v krizových situacích pro civilisty v ČR. Založil projekty Ovládni strach a Accent artisan. Věří, že pokud se člověk něčeho bojí, je nejlepší si na to „sáhnout.“ Při koučování sebe i druhých klade důraz na „postupně“ a kultivuje vnímání rozdílu mezi strachem a nebezpečí. Věnuje se také gymnastice a hře na bicí.

www.ovladnistrach.cz

www.accentartican.com

Milan Tomeš
Přednáška: Všímavost jako nástroj rozvoje Emoční inteligence pro firemní prostředí.

Milan je tvůrcem a lektorem firemních vzdělávacích kurzů a autorem Mindfulness Akademie. Byť vystudovaný technik, obrací se více k lidem a vztahům. Věnuje se tématům projektového řízení, týmové spolupráce, efektivní komunikace a leadershipu, které rozvíjí pomocí nástrojů emoční inteligence, všímavosti a gamifikace. Má zkušenosti z průmyslu, byznysu i školství a velice ho zajímá právě propojování různých oblastí a světů. 

www.mindfulness-akademie.cz

Jan Kršňák
Workshop: Intuitivní pedagogika - S radostí chybovat.

Honza se podílí na tvorbě Institutu pro podporu inovativního vzdělávání. Věnuje se intuitivní pedagogice, jež rozehrává tělo, smysly a klid v duši, a tématice vztahu dětí a technologií. Je také spoluautorem knihy Jak se učí živě?

intuitivnipedagogika.cz

inovativnivzdelavani.cz

digideti.cz

Daniel Kořínek
Přednáška: Nové přístupy v terapii poruch příjmu potravy.

Dan pracuje v oblasti klinické psychologie s dětmi a dospělými. V doktor. studiu zkoumá etiologické a terapeutické faktory poruch příjmu potravy. Při hledání odpovědí a řešení, klade důraz na porozumění biopsychosociálnímu kontextu problémů. Propojuje zkušenosti z Terapie zaměřené na emoce a Trauma s Rodinnou terapií. Aktuálně se zabývá Tréninkem vědomého přístupu k jídlu (MB-E AT) a vz dělává se v Terapii zaměřené na soucit u PPP.

https://www.mindful-eating.cz/

 
1 Start 2 Complete

Registrace na akci