Osmitýdenní kurz mindfulness MBSR (Šimon Grimmich)

Přejít k registraci

Zveme Vás na účast v osmitýdenním kurzu mindfulness (všímavosti) pod vedením Šimona Grimmicha. Šimon je kvalifikovaným lektorem programu Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR) a zároveň se řadu let věnuje meditační praxi zenu a vipassany. Nyní máte možnost naučit se lépe zvládat stres a být všímavější v každodenních situacích pod jeho vedením.

Kurz bude zahájen ve čtvrtek 11. 10. Obsahuje 8 týdenních setkání a jedno celodenní setkání v neděli 18. 11.

Pro přihlášení na seminář stačí vyplnit formulář níže. Obratem Vám zašleme informace k registraci a platbě.

Těšíme se na Vás

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

CO MŮŽETE OČEKÁVAT

Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR) je světově neuznávanějším a vědecky nejprobádanějším programem všímavosti. Mezi hlavní prokázané efekty patří zvládání stresu, zvýšení osobní pohody a spokojenosti a také zlepšení psychického i fyzického zdraví.

Během kurzu se naučíte, jak rozvíjet všímavost prostřednictvím všímavého procházení těla (bodyscan), všímavého pohybu a meditace v sedě. Budete také vybízeni k tomu začlenit všímavost do každodenních činností (cesta do práce, mytí nádobí, úklid atd).

Kromě samotné praxe kurz zahrnuje praktické informace o tom, jak funguje naše prožívání, zejména v zátěžových situacích, a jak s ním můžeme dovedněji zacházet. Živá vzájemná výměna a společné cvičení a učení v rámci podporující se skupiny jsou důležitou součástí kurzů všímavosti.

Kurz zahrnuje:

 - 8 čtvrtečních večerů od 19.30 do 21.30

 - 1 celodenní všímavé setkání v nedělí 18. Listopadu.

 - Tištěné materiály k teorii a všem cvičením

 - Audio nahrávky vedených meditací a cvičení všímavosti

 - Podporu během celé doby kurzu

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

INFORMACE O LEKTOROVI: Šimon Grimmich

Šimon se věnuje meditaci se věnuji od roku 2009. Absolvoval řadu týdenních meditačních pobytů a ústranní v ČR i v zahraničí, ať už šlo o zen, vipassanu nebo kontemplaci. Od roku 2016 se také věnuje vedení kurzů v této oblasti a dokončil výcvik pro učitele meditace všímavosti (MBSR) v Německu pod vedením Institut für Achtsamkeit.

Vystudoval filosofii a religionistiku na FF UK v Praze, kde se ve zabýval fenomenologií pozornosti a kde dále pokračuje jako doktorand se zaměřením na zkoumání zenové meditaci a moderní spirituality. Pracuje jako překladatel. Fascinuje ho vztah mezi poezií, uměním, přítomností a všímavostí.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

CO TO JE MINDFULNESS?

Mindfulness, neboli všímavost můžeme definovat jako schopnost jasněji vnímat a uvědomovat si události v přítomném okamžiku. Narůstající počet vědeckých studií uvádí všímavost ako účinnou cestu pro zvládání stresových situací, zlepšení procesu učení, posílení imunity organizmu a zvýšení kreativity.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

TERMÍNY A PODMÍNKY ÚČASTI:

Termín konání týdenních setkání: Vždy ve čtvrtek (od 11. 10. do 29. 11. 2018) 19:30 – 21:30

Termín konání celodenního setkání: Sobota 18. 11.

Místo konání: Rybalka (Rybalkova 55, Praha 10)

 

Výše příspěvku na seminář:

Základní: 4 500 Kč

Zlevněný (studenty, důchodci, matky samoživitelky): 3.600 Kč

 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

REFERENCE ABSOLVENTŮ KURZU:

„Krásný kurz, ukázal mi nový způsob prožívání času a vnímání dění kolem mne.“

Karel Harant

 

„Všímavost. Až s tímhle kurzem jsem si uvědomila, jak moc nevidíme svět, ve kterém žijeme. A jak jednoduché vlastně je být přítomná. Díky!“

Bára F.

 

„Byl to to čas, který jsem měla jen pro sebe. Čas, kdy jsem se mohla zastavit, zpomalit, setkat se sebou. Díky kurzu jsem získala dovednosti, které si přenáším do svého života. Umění udělat si chvilku klidu a vidět věci pozitivně. Děkuji!“

Renča Trčková

 

„Skvělý kurz, který mě naučil základní praktiky všímavé meditace a hlavně mě vytrénoval v drobných každodenních ‚všímavých‘ návycích, z nichž mnohé díky němu dělám už téměř automaticky, což osobně považuji asi za největší přínos a životní změnu. Kurz se nedá pasivně konzumovat, vyžaduje dost vlastní iniciativy a domácího cvičení a rozhodně bych doporučila si to pokud možno naplánovat tak, abyste v jeho období nebyli příliš vytížení.“

Anna N. V.

 

Šimon má dar vám přiblížit lehkosti bytí. Tomu nelze říci ne.

Klára J.

 
1 Start 2 Complete

Přihlášení na seminář