Osmitýdenní kurz mindfulness RMT (Marek Vich)

Přejít k registraci

Chcete se naučit lépe zvládat stres, získat větší nadhled v mezilidských vztazích, nebo zlepšit své komunikační dovednosti?

Zveme Vás na účast v 8-týdenním programu Relational Mindfulness Training (RMT), který se zaměřuje na rozvoj mindfulness (všímavosti) v komunikaci a interakci s druhými lidmi.

Program je navržen tak, aby Vám pomohl stát se sebevědomějším, stabilnějším a pozornějším člověkem ve společnosti. Vědecký výzkum prokázal, že účast v RMT pomáhá výrazně snížit stres, zlepšit psychickou odolnost a také rozvinout pozornost, empatii a komunikačních dovednosti (více informací níže). Kurz bude pod vedením Marka Vicha Ph.D., který je zároveň autorem programu.

Skupina je omezena na 16 lidí. Pro přihlášení na seminář stačí vyplnit formulář níže.

Pokud Vám potvrzovací e-mail nepřijde do 3 minut, tak prosím zkontrolujte spamovou složku. Pokud nenajdete zprávu ani tam, tak nám prosím napište na akce@mindfulnessclub.cz

Těšíme se na Vás

 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼S KÝM?

Ing. Marek Vich, Ph.D.

"Mindfulness a sebepoznání jsou pro mě především životním stylem. Absolvoval jsem desítky školení, meditačních ústraní i terapeutických kurzů (včetně 9 a 13 dní terapie tmou). V rámci programu RMT mými kurzy prošly stovky lidí, některé z nich jsem realizoval ve firmách (Microsoft, Google, MSD, TRASK, apod.) Vytvoření a vědecké ověření programu RMT bylo hlavním předmětem mého doktorského studia na VŠE v Praze a současně jsem také hlavním autorem dvou vědeckých článků, které výsledky publikují. Na VŠE nadále působím jako odborný asistent a věnuji se výuce mindfulness a managementu. Mezi mé další zájmy patří jóga, djing a tanec."

Mrkněte na záznamy z Markových přednášek:

https://www.youtube.com/watch?v=Bih132S-WzM&t=539s

https://www.youtube.com/watch?v=PgdK24HQOzc&t=26s

https://www.youtube.com/watch?v=KlY9qE70Deo&t=59s

 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼O ČEM TO BUDE?

Osvojíte si techniky, které Vám pomohou lépe psychicky zvládat každodenní situace. Naučíte se pracovat se stresem a vlastními emocemi. Naučíte se také lépe odhadnout druhé lidi a rozvinete schopnost dávat i přijímat zpětnou vazbu.

Oproti klasickým programům všímavosti je RMT více interaktivní a tím pádem praktičtější pro běžné životní situace. Všímavost rozvíjíme především pomocí řízeného dialogu ve dvojicích a učíme se lépe naslouchat ostatním a vyjadřovat své aktuální myšlenky, pocity i potřeby. Důležitou součástí programu je také řada klasických individuálních cvičení a meditací. Obdržíte tedy komplexní základ v oblasti mindfulness.

Program zahrnuje 8 týdenních setkání (8 x 2h) a jeden celodenní sobotní seminář (6 h). Každá hodina je zaměřena na představení nové metody, kterou pak budete moci za pomocí doprovodných nahrávek i instrukcí ihned zavést do svého každodenního režimu. Na začátku výcviku také obdržíte pracovní skripta. Po úspěšném absolventi výcviku obdržíte certifikát o absolvování. Podrobnější harmonogram kurzu naleznate na našem webu.

 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼ VÝZKUM V OBLASTI RMT

Výsledky dvou realizovaných studií na Katedře psychologie VŠE v Praze ukazují, že účast v RMT pomáhá výrazně snížit stres a vede ke zlepšení všímavosti, empatie, vnímaného štěstí, leadershipu a schopnosti psychicky se vypořádávat s náročnými situacemi. První ze studií vyšla v červnu roku 2018 ve vědeckém časopise Československá Psychologie (Vich & Lukeš 2018). Druhá studie je momentálně v procesu dokončování (Vich, Lukeš & Burian 2018).

První studii si můžete prohlédnout či stáhnout zde:

https://www.researchgate.net/publication/327403039_Development_of_Mindfu...

Pokud chcete vědět více o výzkumu RMT, podívejte se na záznam z prezentace studie na European Congress of Psychology 2017 v Amsterdamu:

https://www.youtube.com/watch?v=hqPqHtNi_5k&t=3s

 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼ PRO KOHO JE KURZ VHODNÝ?

Kurz je vhodný pro každého, kdo má chuť naučit se lépe zvládat společenské situace a výzvy s tím spojené (stres, odhad na lidi, naslouchání, prezentování, sociální úzkost).

Pokud jste spíše introvertní typ, účast v RMT Vám pomůže překonat nepohodu při mezilidské komunikaci a cítit více sebedůvěry při vystupování na veřejnosti. Pokud se považujete za extroverta, účast v programu Vám pomůže lépe vnímat druhé a překonat potřebu neustále mluvit.

Pro účast v kurzu není nutná předchozí zkušenost s mindfulness nebo meditací. Kurz je tedy vhodný pro začátečníky, i dlouhodobý praktikující si však přijdou na své. RMT klade důraz na dialog a vztahy, rozvoj mindfulness v tomto kontextu je tedy velmi odlišný od klasických meditací.

 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼KDY A KDE?

 

Mindfulness Club (U letenského sadu 6, Praha 7)

Týdenní setkání: Vždy v úterý od 23. 4. do 11. 6. 2019., 18:30 - 20:30

Víkendové setkání: Neděle 9. 6.  9:00 – 16:00

 

Případné absence v kurzu (včetně víkendového kurzu) bude možné po domluvě nahrazovat v paralelních skupinách.

 

Výše příspěvku na seminář:

Základní: 5 800 Kč

Zlevněný (studenti, důchodci, matky samoživitelky): 3 800 Kč

Absolventi výcviku (kteří již programem jednou prošli a rádi by si ho zopakovali): 2.800 Kč

 

Pokud Vám potvrzovací e-mail nepřijde do 3 minut, tak prosím zkontrolujte spamovou složku. Pokud nenajdete zprávu ani tam, tak nám prosím napište na akce@mindfulnessclub.cz

 
1 Start 2 Complete

Přihlášení na seminář