Osmitýdenní kurz všímavé sebelaskavosti (Kami Dvořáková & Jan Burian)

Přejít k registraci

Srdečně vás zveme první běh osmitýdenního kurzu všímavé sebelaskavosti pod vedením zkušených lektorů Kami Dvořákové, Ph.D. a Jana Buriana, Ph.D.

Všímavá sebelaskavost je klinicky ověřený kurz, vytvořený americkými psychology Kristin Neffovou a Chrisem Germerem. Naučíte se rozvíjet přátelský a laskavý postoj (nejen) k sobě samým. Získané dovednosti Vám pomohou získat větší lehkost a pohodu v každodenním životě i větší vyrovnanost při zvládání náročných situací.

Přihlásit se můžete prostřednictvím formuláře níže. Pokud Vám potvrzovací e-mail nepřijde do 3 minut, tak prosím zkontrolujte spamovou složku. Pokud nenajdete zprávu ani tam, tak nám prosím napište na akce@mindfulnessclub.cz

Těšíme se na Vás.

 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼S KÝM?

Kamila Dvořáková, Ph.D

“Jsem vývojová psycholožka. Ráda se směji, užívám si drobností, a učím se přistupovat k životu s lehkostí a radostí. Mám moc ráda lidi:) Absolvovala jsem výcvik ve vedení kurzů Mindful self-compassion, vedený autory tohoto programu (Kristin Neff, Chris Germer) v USA. V současnosti vedu oblast prevence a podpory duševní spokojenosti ve vzdělávání v Národním ústavu duševního zdraví  (NUDZ).”

Pro více informací o Kami a sebelaskavosti mrkněte na tato videa:

https://www.youtube.com/watch?v=zUR5Yk0g_nI

https://www.youtube.com/watch?v=eF-RvPqpyxo

 

Jan Burian, Ph.D.

“Jsem psychoterapeut a učitel mindfulness. Učím se připouštět si své nedostatky a ocenit je jako příležitost k růstu. V psychoterapii se zaměřuji na empatickém naslouchání, prožívání emocí a vnímání těla. Profesně se dále věnuji rozvoji empatie a všímavosti při komunikaci a mediaci sporů. Vedl jsem již desítky osmi-týdenních a víkendových kurzů mindfulness nejen pro širokou veřejnost nebo firmy, ale např. i ve vězení.”

Více informací o Honzovi naleznete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=JavfqaHjCnw&t=2s

https://www.youtube.com/watch?v=oN07M7NN3HY&t=192s

 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼O ČEM TO BUDE?

V rámci kurzu se naučíte rozvíjet Vaši sebelaskavost a všímavosti. Sebelaskavost je o praktikování a prohlubování přátelského postoje k sobě a všem našim emocím, myšlenkám, a prožitkům. V každodenní životě to vypadá úplně jednoduše - učíme se být sami sobě dobrým kamarádem a vnitřně se podpořit v těžkých situacích. Všímavost Vám naopak pomůže lépe si uvědomovat co prožíváte v každodenních situacích, ať už je to příjemné nebo nepříjemné. Díky tomu se také naučíte uchovávat si odstup od posuzujících myšlenek a automatických reakcí.

 

Výzkum ukázal, že sebelaskavost souvisí s:

  • větší životní radostí a spokojeností
  • větší jasností a vnitřním klidem ve stresujících situacích
  • vyšší mírou odolnosti
  • jednodušším navazováním a budováním smysluplných vztahů

Náplní kurzu budou témata:

  • V čem spočívá sebelaskavý postoj?
  • Překážky sebelaskavosti
  • Odhalování vnitřního nelaskavého nastavení
  • Zvládání drobných nepříjemností skrze sebelaskavý přístup
  • Zvládání intenzivnějších náročných situací
  • Rozšiřování laskavosti k druhým lidem

 

Jednotlivá setkání budou mít tři hlavní složky:

1. Sebereflexe a prozkoumávání vnitřní a vnější laskavosti a nelaskavosti, odkud vychází, jak se s nimi spřátelit, a jak jim v klidu naslouchat.

2. Vždy pouze dobrovolné sdílení (ve dvojicích i ve skupině) zaměřené na prožitky a zkušenosti s cvičením laskavosti.

3. Jednoduché aktivity prohlubující přátelský a laskavý postoj v každodenních i náročných situacích.

 

Kurz Všímavé sebelaskavosti je vhodný také jako úvod do klasických osmi-týdenních kurzů Mindfulness (MBSR/MBCT apod.) i jako pokračováním pro ty, kteří už klasickým Mindfulness kurzem prošli. Cvičení všímavosti (mindfulness) jsou součástí sebelaskavosti, ale hlavní důraz je kladen na kvalitu laskavého a přátelského postoje. Stejně jako kurzy Mindfulness i kurzy Všímavé sebelaskavosti mohou mít terapeutický efekt, ale nejsou terapií.

 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼KDY A KDE?

Vila Flora (Vlašimská 13, Praha 3)

Vždy v úterý 18:00 - 21:00

Osm setkání, od 12. 3. do 14. 5.  (2. a 9. 4. setkání nebudou)

Výše příspěvku na seminář:
Základní: 5 800 Kč
Zlevněný (studenti, důchodci, matky samoživitelky): 3 800 Kč

 

Pokud Vám potvrzovací e-mail nepřijde do 3 minut, tak prosím zkontrolujte spamovou složku. Pokud nenajdete zprávu ani tam, tak nám prosím napište na akce@mindfulnessclub.cz
 

 
1 Start 2 Complete

Přihlášení na seminář