Otevřený workshop mindfulness (Dmitrij Hladký)

Přejít k registraci

Zveme Vás na další otevřený workshop ve Skautském Institutu.

Hlavní pozornost bude věnována představení základních praxí programu Relational Mindfulness Training (RMT), který se zaměřuje na rozvoj všímavosti v komunikaci a ve vztazích. Dozvíte se, jak zvýšit Vaši bdělost, empatii i nadhled v profesních i rodinných vztazích. Tématem Vás provede Dmitrij Hladký, lektor mindfulness a cizích jazyků, který momentálně prochází lektorským výcvikem RMT.

Vstupné je zdarma. Doporučujeme Vám však včasnou registraci prostřednictvím formuláře níže. Pokud Vám potvrzovací e-mail nepříjde do 3 minut, tak prosím zkrontrolujte spamovou složku. Pokud nenajdete zprávu ani tam, tak nám prosím napište na info@mindfulnessclub.cz

Těšíme se na Vás.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼S KÝM?

„Po letech výuky cizích jazyků jsem si uvědomil, že učím své studenty ovládat řeč rozumem, zatímco sám jazyky ovládám převážně srdcem. V téže době jsem se v komunitě polyglotů inspiroval, že psychologické aspekty jsou tahounem (ne)úspěchu při učení se cizí řeči. Dalším dílkem skládačky bylo důkladné seznámení s Relational Mindfulness Training (všímavostí ve vztazích a komunikaci), které mi poskytlo účinné nástroje pro práci s psychikou při výuce. Nyní jakožto lektor i mentor kladu důraz na samostatnost studentů, jejich kreativitu, silnou motivaci, zdravé sebevědomí a usiluji o přeměnu jejich procesu učení se cizí řeči v koníček. Ve volném čase mj. také sám studuji cizí jazyky a věnuji se mindfulness na pravidelné bázi.“

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼CO TO JE MINDFULNESS?

Mindfulness, neboli všímavost můžeme definovat jako schopnost jasněji vnímat a uvědomovat si události v přítomném okamžiku. Narůstající počet vědeckých studií uvádí všímavost jako účinnou cestu pro zvládání stresových situací, zlepšení procesu učení, posílení imunity organizmu a zvýšení kreativity.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼CO JE TO RMT?

Hlavním cílem programu Relational Mindfulness Training (RMT) je pomáhat lidem vytvářet a udržovat kvalitní mezilidské vztahy, a lépe zvládat náročné společenské situace. Program je navržen tak, aby pomáhal lidem rozvíjet všímavost přímo v interakci s ostatními lidmi.

Výsledky dvou realizovaných studií na katedře psychologie VŠE v Praze ukazují, že účast v RMT pomáhá výrazně snížit stres a vede ke zlepšení všímavosti, empatie, vnímaného štěstí, leadershipu a schopností psychicky se vypořádávat s náročnými situacemi. První ze studií vyšla červnu tohoto roku impaktovaném časopise Československá Psychologie (Vich & Lukeš 2018). Druhá studie je momentálně v procesu dokončování (Vich, Lukeš & Burian 2018).

Předtiskovou verzi prvního článku si můžete zdarma stáhnout na researchgate:

https://www.researchgate.net/publication/327403039_Development_of_Mindfu...

Pokud chcete vědět více o výzkumu RMT, podívejte se na záznam z prezentace studie na European Congress of Psychology 2017 v Amsterdamu:

https://www.youtube.com/watch?v=hqPqHtNi_5k&t=3s

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼KDY A KDE?

Skautský institut (Staroměstské náměstí 4, 110 00 Praha 1 )

Pátek 1. 2. 2019 v 18:30

Vstupné je zdarma. Doporučujeme Vám však včasnou registraci prostřednictvím formuláře níže. Pokud Vám potvrzovací e-mail nepříjde do 3 minut, tak prosím zkrontrolujte spamovou složku. Pokud nenajdete zprávu ani tam, tak nám prosím napište na info@mindfulnessclub.cz

 
1 Start 2 Complete

Registrace na akci