Otevřený workshop mindfulness (Jana Kyriakou a Kamila Dvořáková)

Přejít k registraci

Srdečně vás zveme na otevřený workshop mindfulness ve Skautském institutu pod vedením Jany Kyriakou a Kamily Dvořákové.

Tématem workshopu bude mindfulness a spánek.Řekneme trochu zajímavé teorie o spánku a hlavně si vyzkoušíme praktická cvičení, která spánek mohou zlepšit. Proto také doporučujeme přijít v pohodlném oblečení a přinést si jógamatku na jemná cvičení na zemi.

Vstupné je zdarma. Z důvodu omezené kapacity zhruba 15 lidí však doporučujeme včasnou registraci prostřednictvím formuláře níže. Pokud Vám potvrzovací e-mail nepříjde do 3 minut, tak prosím zkrontrolujte spamovou složku. Pokud nenajdete zprávu ani tam, tak nám prosím napište na info@mindfulnessclub.cz

Těšíme se na Vás.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

 

▼S KÝM?

Jana Kyriakou má více než 20 let zkušenost s výukou pohybu pro děti, mládež a dospělé v českém, anglickém i řeckém jazyce. Absolvování výcviku mindfulness v roce 2013 ji posunulo ještě blíže k porozumění komplexního zdraví těla a mysli. Je certifikovanou lektorkou Hatha jógy, Pilates, Jógy smíchu, mindfulness a programu EmbodyLoveMovement TM, zaměřujícího se na problémy "body-image" a sebe-přijetí. V současnosti Jana nabízí lekce jógy, Pilates a mindfulness ve studiu Namaste v Praze 6 a lekce tance a mindfulness pro děti a mládež v Mezinárodní škole v Praze (ISP).

Kamila Dvořáková je vývojová psycholožka a věnuje se projektům zaměřeným na podporu psychického zdraví a duševní pohody. Po 10 letech studia a práce v USA se rozhodla vrátit zpátky do Čech a rozvíjet zde zájem o kvalitní preventivní programy ve vzdělávání a dalších společensky významných profesích. Svůj pracovní domov našla na Karlově Univerzitě a Národním ústavu duševního zdraví, kde nyní pracuje na přípravě výzkumně podložených psychosociálních programů pro děti i učitele základních škol.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

 

▼O ČEM TO BUDE?

Dle výzkumů zhruba 35% americké populace trpí nedostatečnou kvantitou či kvalitou spánku. Většina světové moderní populace nedodržuje doporučených 7-9 hodin kvalitního spánku denně. A přitom pouze 1 noc nedostatečného spánku má okamžitý negativní vliv na koncentraci, paměť a schopnost učení. Nedostatek spánku je také spojen např. s obezitou, depresemi a úzkostmi. Lékaři se také shodují na tom, že většina poruch spánku je vyhnutelných. Věda také prokázala, že praxe jako jóga a mindfulness mohou kvalitu i kvantitu spánku zlepšit. V tomto workshopu si řekneme trochu zajímavé teorie o spánku a hlavně si vyzkoušíme praktická cvičení, která spánek mohou zlepšit. Doporučuji přijít v pohodlném oblečení a přinést si jógamatku na jemná cvičení na zemi.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

 

▼KDY A KDE?

Skautský institut (Staroměstské náměstí 4, 110 00 Praha 1 )

Pátek 22. 2. 2018 v 18:30

Akce je veřejně přístupná a vstupné je zdarma.

Z důvodu omezené kapacity zhruba 15-ti lidí však doporučujeme včasnou registraci. Pokud Vám potvrzovací e-mail nepříjde do 3 minut, tak prosím zkrontrolujte spamovou složku. Pokud nenajdete zprávu ani tam, tak nám prosím napište na info@mindfulnessclub.cz

 

 
1 Start 2 Complete

Registrace na akci