Otevřený workshop mindfulness (Marek Vich)

Přejít k registraci

Zveme Vás na otevřený workshop mindfulness s Markem Vichem, který je spoluautorem a lektorem program Relational Mindfulness Training (RMT).

Tématem workshopu bude "mindfulness a laskavost v komunikaci." Dozvíte se, jak zvýšit Vaši bdělost, empatii i nadhled v každodenní komunikaci doma i v práci.

Vstupné je zdarma. Doporučujeme však registraci prostřednictvím formuláře níže.

Pokud Vám potvrzovací e-mail nepříjde do 3 minut, tak prosím zkrontrolujte spamovou složku. Pokud nenajdete zprávu ani tam, tak nám prosím napište na info@mindfulnessclub.cz

Těšíme se na Vás.

 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼S KÝM?

Ing. Marek Vich, Ph.D.

"Mindfulness a sebepoznání je pro mě především životním stylem. Absolvoval jsem desítky školení a meditačních ústraní (včetně 9 a 13 dní terapie tmou) a v současné době jsem ve čtvrtém ročníku psychodynamického výcviku. V rámci programu RMT jsem proškolil již stovky lidí. Řadu workshopů jsem také vedl v firmách (Microsoft, Google, MSD, TRASK, apod.) Vytvoření a vědecké ověření programu RMT bylo také hlavním předmětem mého doktorského studia, které jsem úspěšně zakončil v prosinci 2017 na VŠE v Praze. Současně jsem také hlavním autorem dvou vědeckých článků, které výsledky publikují. Na VŠE nadále působím jako odborný asistent a věnuje se výuce mindfulness a managementu."

Mrkněte na Markovu přednášku o zvládání stresu:

https://www.youtube.com/watch?v=Bih132S-WzM&t=539s

Můžete se také podívat na úvod pro workshopu RMT, který Marek vedl na National University of Ireland v Galwayi.

https://www.youtube.com/watch?v=PgdK24HQOzc&t=26s

 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼CO TO JE MINDFULNESS?

Mindfulness, neboli všímavost můžeme definovat jako schopnost jasněji vnímat a uvědomovat si události v přítomném okamžiku. Narůstající počet vědeckých studií uvádí všímavost jako účinnou cestu pro zvládání stresových situací, zlepšení procesu učení, posílení imunity organizmu a zvýšení kreativity.

 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼CO JE TO RMT?

Hlavním cílem programu Relational Mindfulness Training (RMT) je pomáhat lidem vytvářet a udržovat kvalitní mezilidské vztahy, a lépe zvládat náročné společenské situace. Program je navržen tak, aby pomáhal lidem rozvíjet všímavost přímo v interakci s ostatními lidmi.

Výsledky dvou realizovaných studií na Katedře psychologie VŠE v Praze ukazují, že účast v RMT pomáhá výrazně snížit stres a vede ke zlepšení všímavosti, empatie, vnímaného štěstí, leadershipu a schopnosti psychicky se vypořádávat s náročnými situacemi. První ze studií vyšla v červnu tohoto roku v impaktovaném časopise Československá Psychologie (Vich & Lukeš 2018). Druhá studie je momentálně v procesu dokončování (Vich, Lukeš & Burian 2018).

První studii si můžete prohlédnout či stáhnout zde:

https://www.researchgate.net/publication/327403039_Development_of_Mindfu...

Pokud chcete vědět více o výzkumu RMT, podívejte se na záznam z prezentace studie na European Congress of Psychology 2017 v Amsterdamu:

https://www.youtube.com/watch?v=hqPqHtNi_5k&t=3s

 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼KDY A KDE?

Skautský institut (Staroměstské náměstí 4/1, 110 00 Praha 1)

https://mapy.cz/s/3hyuz

Pátek 15. 3. 2019 v 18:30

Akce je veřejně přístupná a vstupné je zdarma. 

Pokud Vám potvrzovací e-mail nepříjde do 3 minut, tak prosím zkrontrolujte spamovou složku. Pokud nenajdete zprávu ani tam, tak nám prosím napište na info@mindfulnessclub.cz

 
1 Start 2 Complete

Registrace na akci