Otevřený workshop mindfulness (Mathanja Bot a Dmitrij Hladký)

Přejít k registraci

Srdečně Vás zveme na otevřený workshop mindfulness (všímavosti).

Tentokrát bude naším tématem "Všímavost, cizí řeč a trapnost." Workshopem Vás provede Mathanja Bot a Dmitrij Hladký, kteří se zaměřují na výuku cizích jazyků a všímavosti. Na workshopu se hravě dozvíte, jakým způsobem můžete překonat ostych a trapnost při mluvení v cizí řeči. Ukážeme si také, jak nám v tom může pomoci praxe všímavosti. Více informací naleznete níže.

Vstupné je zdarma. Doporučujeme Vám však včasnou registraci prostřednictvím formuláře níže pro zajištění místa.

Těšíme se na Vás.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼ O ČEM TO BUDE?

Všichni se občas cítíme trapně, když máme mluvit cizí řečí. Ale proč? Jak vůbec tato emoce přichází a jaké negativní důsledky přináší? Nebo snad má i nějaká pozitiva? Jak můžeme nasadit pocitu trapnosti pouta a přestat s ním bojovat? Zkusíme spolu s Mathanjou a Dmitrijem najít odpovědi na tyto otázky hravou formou v prožitkovém workshopu nabitém párovými i skupinovými aktivitami, experimentováním, diskuzí a cílenou praxí mindfulness (všímavosti). Znalost cizího jazyka není podmínkou účasti na workshopu.
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼ S KÝM?

Mathanja Rosina Bot: lektorka cizích jazyků a mindfulness

Mathanja pochází z Nizozemí, kde vystudovala učitelství angličtiny. V roce 2002 přijela do Čech a od té doby z nás učí a koučuje angličtinu soukromě. Při své životní cestě narazila na všímavost, která jí kromě obohacení života poskytla další paletu nástrojů jak efektivně učit jazyky. Po patnácti letech praxe ve vlastní jazykové škole napsala knihu "The Magic Language Switch", ve které ukazuje krok za krokem, jak pozměnit vlastní studijní styl tak, aby učení bylo napínavé a hlavně úspěšné.

Více o Mathanje:
www.skolamindfulness.cz
www.koucinkanglictiny.cz

Dmitrij Hladký: lektor cizích jazyků a jazykový mentor

„Po letech výuky cizích jazyků jsem si uvědomil, že učím své studenty ovládat řeč rozumem, zatímco sám jazyky ovládám převážně srdcem. V téže době jsem se v komunitě polyglotů inspiroval, že psychologické aspekty jsou tahounem (ne)úspěchu při učení se cizí řeči. Dalším dílkem skládačky bylo důkladné seznámení s Relational Mindfulness Training (všímavostí ve vztazích a komunikaci), které mi poskytlo účinné nástroje pro práci s psychikou při výuce. Nyní jakožto lektor i mentor kladu důraz na samostatnost studentů, jejich kreativitu, silnou motivaci, zdravé sebevědomí a usiluji o přeměnu jejich procesu učení se cizí řeči v koníček. Ve volném čase mj. také sám studuji cizí jazyky a věnuji se mindfulness na pravidelné bázi.“

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼CO TO JE MINDFULNESS?

Mindfulness, neboli všímavost můžeme definovat jako schopnost jasněji vnímat a uvědomovat si události v přítomném okamžiku. Narůstající počet vědeckých studií uvádí všímavost ako účinnou cestu pro zvládání stresových situací, zlepšení procesu učení, posílení imunity organizmu a zvýšení kreativity. 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼KDY A KDE?

Skautský institut (Staroměstské náměstí 4, 110 00 Praha 1 )

Pátek 14. 12. 2018 v 18:30

Vstupné je zdarma.

 
1 Start 2 Complete

Registrace na akci