Otevřený workshop mindfulness (Robert Kučera)

Přejít k registraci

Zveme Vás na další otevřený workshop ve Skautském institutu.

Hlavní pozornost bude věnována představení základních praxí programu Relational Mindfulness Training (RMT), který se zaměřuje na rozvoj všímavosti v komunikaci a ve vztazích. Dozvíte se, jak zvýšit Vaši bdělost, empatii i nadhled v profesních i rodinných vztazích. Tématem Vás provede Robert Kučera, který momentálně prochází lektorským výcvikem RMT.

Vstupné je zdarma. Doporučujeme však registraci prostřednictvím fomuláře níže pro zajištění místa.

Pokud Vám potvrzovací e-mail nepříjde do 3 minut, tak prosím zkrontrolujte spamovou složku. Pokud nenajdete zprávu ani tam, tak nám prosím napište na info@mindfulnessclub.cz

Těšíme se na Vás.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼S KÝM?

Robert Kučera se studiem seberozvoje intenzivně zabývá uz přes deset let. Krome rozmanitých kurzů absolvoval také dva pobyty ve tmě, 8týdenní výcvik RMT Advanced a v současnosti se účastní ročního lektorského výcviku RMT. Působí také jako profesionální moderátor a je mistrem Evropy ve Freestyle Yoyu. Mezi jeho oblíbené oblasti patří Vztahy, Vděčnost a Laskavost.

Více o Robertovi naleznete zde:

https://www.instagram.com/robickcz/

https://www.facebook.com/robert.kuceru

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼CO TO JE MINDFULNESS?

Mindfulness, neboli všímavost můžeme definovat jako schopnost jasněji vnímat a uvědomovat si události v přítomném okamžiku. Narůstající počet vědeckých studií uvádí všímavost jako účinnou cestu pro zvládání stresových situací, zlepšení procesu učení, posílení imunity organizmu a zvýšení kreativity.

 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼CO JE TO RMT?

Hlavním cílem programu Relational Mindfulness Training (RMT) je pomáhat lidem vytvářet a udržovat kvalitní mezilidské vztahy, a lépe zvládat náročné společenské situace. Program je navržen tak, aby pomáhal lidem rozvíjet všímavost přímo v interakci s ostatními lidmi.

Výsledky dvou realizovaných studií na Katedře psychologie VŠE v Praze ukazují, že účast v RMT pomáhá výrazně snížit stres a vede ke zlepšení všímavosti, empatie, vnímaného štěstí, leadershipu a schopnosti psychicky se vypořádávat s náročnými situacemi. První ze studií vyšla v červnu tohoto roku v impaktovaném časopise Československá Psychologie (Vich & Lukeš 2018). Druhá studie je momentálně v procesu dokončování (Vich, Lukeš & Burian 2018).

První studii si můžete prohlédnout či stáhnout zde:

https://www.researchgate.net/publication/327403039_Development_of_Mindfu...

Pokud chcete vědět více o výzkumu RMT, podívejte se na záznam z prezentace studie na European Congress of Psychology 2017 v Amsterdamu:

https://www.youtube.com/watch?v=hqPqHtNi_5k&t=3s

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼KDY A KDE?

Skautský institut (Staroměstské náměstí 4/1, 110 00 Praha 1)

https://mapy.cz/s/3hyuz

Pátek 8. 3. 2019 v 18:30

Akce je veřejně přístupná a vstupné je zdarma. 

Pokud Vám potvrzovací e-mail nepříjde do 3 minut, tak prosím zkrontrolujte spamovou složku. Pokud nenajdete zprávu ani tam, tak nám prosím napište na info@mindfulnessclub.cz

 
 
1 Start 2 Complete

Registrace na akci