Sebelaskavost v každodenním životě (Kami Dvořáková)

Přejít k registraci

Srdečně vás zveme na tříhodinový seminář sebelaskavosti v každodenním životě.

Rozvoj sebelaskavosti Vám pomůže být sami sobě dobrým přítelem a dokázat se podpořit i v hodně náročných situacích. Získáte praktické metody a typy, které Vám pomohou čelit každodenním výzvám s větší lehkostí a důvěrou.

Seminář bude pod vedením Kamily Dvořákové, Ph.D., která je lektorkou programu Action-based compassion (ABC), dlouhodobou praktikující mindfulness a zároveň se této oblasti věnuje jako výzkumnice v Národním Ústavu Duševního Zdraví (NUDZ).

Vstupné je v rozmezí 350-500 Kč, dle Vašeho uvážení. Z důvodu omezené kapacity však doporučujeme včasnou registraci prostřednictvím formuláře níže.

Pokud Vám potvrzovací e-mail nepříjde do 3 minut, tak prosím zkrontrolujte spamovou složku. Pokud nenajdete zprávu ani tam, tak nám prosím napište na akce@mindfulnessclub.cz

Těšíme se na Vás.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼S KÝM?

Kamila Dvořáková, Ph.D. je vývojová psycholožka a věnuje se projektům zaměřeným na podporu psychického zdraví a duševní pohody. Absolvovala výcvik ve vedení kurzů sebelaskavosti - “Mindful self-compassion (MSC)”, vedený samotnými autory programu (Kristin Neff, Chris Germer) programu v USA. Poté se rozhodla vrátit zpět do čech a rozvíjet sebelaskavost i u nás. V současné době také vede oblast prevence a podpory duševní spokojenosti ve vzdělávání v Národním ústavu duševního zdraví (NUDZ).

Pro více informací o Kami a sebelaskavosti mrkněte na tato videa:

https://www.youtube.com/watch?v=zUR5Yk0g_nI

https://www.youtube.com/watch?v=eF-RvPqpyxo

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼O ČEM TO BUDE?

Sebelaskavost je o praktikování a prohlubování přátelského postoje k sobě a všem našim emocím, myšlenkám, a prožitkům. V každodenní životě to vypadá úplně jednoduše - učíme se být sami sobě dobrým kamarádem a vnitřně se podpořit v těžkých situacích.

Co si ze semináře odnesete?

1. Základní praktiky na prohlubování všímavé sebelaskavosti - jak k sobě přistupovat, hovořit a hlavně jednat s větší vlídností, podporou, a pochopením. To budeme dělat skrze jednoduché způsoby (pozornost, dech, tělo, dotyk, pohyb, slova), díky kterým můžeme nabídnout sami sobě přátelský zájem a bezpečný prostor k prožívání toho, co se v nás odehrává.

2. Hlubší poznání, že všichni z nás jsou k sobě někdy nelaskaví a prožívají náročné situace. V těžkých situacích se často cítíme osamoceni nebo se můžeme stydět za svoje chyby a nedostatky. Je úlevné vědět, že všichni z nás jsou někdy zmatení, bojí se, nebo neví, co dělat se životem. Ve chvíli, kdy si dovolíme přiznat, že součástí života je “jednou jsi dole, jednou nahoře”, tedy prožitky příjemné i nepříjemné, jsme schopni nabídnout větší podporu a pochopení jak sami sobě, tak ostatním.

3. Prožitek z prostředí, ve kterém si můžete dovolit být sám k sobě laskavý/á a opravdu naslouchat tomu, co naše tělo, srdce, a mysl potřebuje. Tímto způsobem se prohlubuje našě schopnost vnímat svoji intuici, dovolit si jednat podle svého vnitřního kompasu, a když se něco nepovede, zkusit to znovu:) Jak jednoduché.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼KDY A KDE?

Prostor 8 - místnost Klubovna (Šmilovského 1437/8, 120 00 Praha 2)

Úterý 19. 2. 2019 18:00 - 21:00

Vstupné je 350 - 500 Kč, dle Vašeho uvážení.

Pokud Vám potvrzovací e-mail nepříjde do 3 minut, tak prosím zkrontrolujte spamovou složku. Pokud nenajdete zprávu ani tam, tak nám prosím napište na akce@mindfulnessclub.cz

 
1 Start 2 Complete

Registrace na akci